Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polonia pokonała wodzisławską Zorzę

Bez punktów z wyjazdowego meczu do Łazisk Górnych wróciły siatkarki MKS Zorza Wodzisław Śląski, które w zaległym spotkaniu 11. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet przegrały z miejscowym KS Polonia 3:1.

Polonia pokonała wodzisławską Zorzę

Poza początkiem premierowej odsłony, w której wodzisławianki odskoczyły na pięć "oczek" (6:11) na parkiecie toczyła się wyrównana gra. Ostatecznie po emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce partię po zwycięstwie do 26 zapisały na swoją korzyść zawodniczki Zorzy.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do poprzedniego, z tą różnicą, że to gospodynie jako pierwsze wypracowały sobie większą przewagę. Trzypunktowa zaliczka (16:13) jaką osiągnęły w środkowej fazie seta nie wystarczyła jednak do pewnego zwycięstwa, jednak po wyrównanej końcówce wygrały one ostatecznie do 23.

Trzecia partia to od początku dominacja zawodniczek Polonii, które już na początku zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (7:1). W kolejnych akcjach przewaga gospodyń wzrosła do dziesięciu punktów (16:6) i pewnie zmierzały one po zwycięstwo. Prowadzone przez Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki nie były w stanie odwrócić losów seta i przegrały bardzo wysoko do 17.

Od początku czwartej odsłony na minimalnym prowadzeniu znajdowały się przyjezdne, jednak w środkowej fazie seta to gospodynie zbudowały sobie bezpieczne, czteropunktowe prowadzenie (15:11). Wodzisławianki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami i wchodząc w decydującą fazę seta przegrywały sześcioma punktami (20:14). Ostatecznie Zorza przegrała do 20, a całe spotkanie 3:1.

Dla Zorzy była to szósta ligowa porażka w sezonie. Wodzisławianki w ligowej tabeli plasują się na 7. miejscu.

KS Polonia Łaziska Górne - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:1 (26:28, 25:23, 25:17, 25:20)

Polonia: Orzeszek, Stawarska, Gajda, Sowińska, Komorek-Atachim, Rusek oraz Turant (libero), Kruczek, Dominik, Tutak, Jamroz, Olszowiec, Badaczewska

Zorza: Świsulska, Winiarska, Babińska, Łotecka, Zielonka, Grabowska oraz Szlęzak (libero), Szymańska, Bazan, Melska

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].