środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

GTK nie zagra już w Alpe Adria Cup

13.01.2020 20:02 | 0 komentarzy | kozz

Z powodu braku możliwości dokończenia na drodze sportowej rywalizacji zmagań w grupie A rozgrywek Alpe Adria Cup podjęliśmy decyzję o nie rozgrywaniu ostatniego meczu z BK JIP Pardubice - poinformował ekstraklasowy GTK Gliwice.

GTK nie zagra już w Alpe Adria Cup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Udział w rozgrywkach Alpe Adria Cup dawał GTK Gliwice możliwość rywalizacji na arenie międzynarodowej dzięki którym koszykarze zebrali ogrom doświadczeń, dochodząc nawet w poprzedniej edycji do półfinału tych rozgrywek. - Podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z tegorocznej edycji i nie dokończymy zmagań w fazie grupowej - poinformował klub.
 
- W tym miejscu chcemy przeprosić: działaczy, zawodników i kibiców klubu z Pardubic. Mamy świadomość tego, iż nasza decyzja zaburza Wasz rytm meczowy oraz nie pozwala cieszyć się Waszym kibicom z uczestnictwa w rywalizacji sportowej. Decyzja, którą podjęliśmy z wielkim bólem, była jednak podyktowana zaprzeczeniem podstawowej idei rozgrywek Alpe Adria Cup. Ich towarzyski charakter oparty na dżentelmeńskiej umowie miał przede wszystkim na celu rywalizację sportową w oparciu o poszanowanie zasad wzajemnej współpracy i dobrej woli wszystkich zainteresowanych. Ze względu na brak dogodnych terminów i mimo prób wzajemnych mediacji, które trwały do ostatnich dni, nie udało się znaleźć satysfakcjonującego dla wszystkich rozwiązania, a decyzja o przyznaniu walkowerów dla naszych rywali - BC Adriaoil Skrljevo oraz BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg jest dla nas krzywdząca. Pragnąc zaznaczyć nasz brak zgody na rozstrzyganie rywalizacji poza parkietem, podjęliśmy decyzję o nierozgrywaniu ostatniego meczu z BK JIP Pardubice. Na koniec pragniemy podziękować naszym przeciwnikom, z którym przyszło nam spotykać się na parkiecie przez ostatnie dwa sezony, za uczciwą rywalizację na drodze sportowej rywalizacji. Życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek, a my skupiamy się na rozgrywkach ligowych - brzmi treść komunikatu.