Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Benfica Lizbona zaprosiła Kacpra z Rydułtów na testy

13.01.2020 14:00 | 0 komentarzy | kozz

Kacper Bywalec, któremu przyglądamy się od pięciu lat został zaproszony przez Benfikę Lizbona. W poniedziałek razem z tatą Arturem wyleciał do Portugalii na treningi.

Benfica Lizbona zaprosiła Kacpra z Rydułtów na testy
fot. Facebook Kacper Bywalec - piłkarz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stało się faktem w poniedziałek wylatujemy do Lizbony. W siedem dni odbędzie się pięć treningów i jeden mecz. Kacper wystąpi w koszulce i barwach klubu Benfica Lizbona. Na pewno da z siebie wszystko i postara się wypaść jak najlepiej, ale przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że jest to tylko 7-latek. Na tym etapie jest to bardzo wielkie wyróżnienie - poinformował Artur Bywalec.

O utalentowanego chłopca, którego od pięciu lat trenuje jego tato Artur, pytało już wiele europejskich klubów. Sam Kacper z bliska mógł zobaczyć jak wyglądają treningi w FC Barcelona. Teraz będzie miał okazję przekonać się jak to wygląda w Portugalii.

Wszystko zaczęło się niespełna pięć lat temu. Wówczas tato Kacpra zaczął wrzucać do internetu krótkie nagrania wideo w którym pokazywał sposób w jaki trenuje z synem piłkę nożną. Z czasem udostępniały je wielkie serwisy sportowe, a nagrania osiągały milionowe wyświetlenia.

Pochodzący z Rydułtów 7-letni Kacper jest obecnie zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec.

Z ojcem Kacpra, Arturem szerzej rozmawialiśmy przed rokiem. Czytaj TUTAJ.