Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako Arena gościła Akademickie Mistrzostwa Śląska [ZDJĘCIA]

Wczoraj w raciborskiej Rafako Arenie odbył się eliminacyjny turniej Akademickich Mistrzostw Śląska w siatkówce mężczyzn.

Rafako Arena gościła Akademickie Mistrzostwa Śląska [ZDJĘCIA]

W turnieju udział wzięły cztery zespoły, w tym dwa związane z naszym regionem: gospodarze - PWSZ Racibórz i Politechnika Śląska Gliwice oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Każdy z zespołów rozegrał dwa spotkania. Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach.

W pierwszej serii spotkań gospodarze - PWSZ Racibórz podejmowali UJD Częstochowa oraz Politechnika Śląska Gliwice zmierzyła się ze ŚUM Katowice. Gospodarze nie mieli problemów z pokonaniem częstochowian i wygrali pewnie do 18 i 22. Więcej emocji było w drugim spotkaniu, w którym dwa pierwsze sety rozstrzygały się na przewagi. W premierowej odsłonie do 25 wygrali gliwiczanie, natomiast w drugim do 24 "medycy". W decydującej odsłonie lepsi byli siatkarze z Gliwic, którzy wygrali do 11.

W drugiej serii gier gospodarze podejmowali ŚUM, z którym wygrali w dwóch setach, do 18 i 23. Prawdziwy dreszczowiec rozegrali natomiast gliwiczanie i częstochowianie. Pierwsza partia od początku należała do UJD, jednak waleczni zawodnicy Politechniki Ślaskiej doprowadzili do wyrównanej końcówki, która padła łupem częstochowian do 25. W drugim secie na parkiecie ponownie toczyła się wyrównana gra, jednak tym razem na przewagi wygrali gliwiczanie (24:26).W decydującej partii gliwiczanie prowadzili już 7:10 i wydawać się mogło, że pewnie wygrają to spotkanie. Tak się nie stało i ambitnie walczący reprezentanci UJD doprowadzili do emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówki. W tej szansę na zwycięstwo miały obydwa zespoły, jednak ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gliwiczanie, którzy wygrali aż 24:26.

Wyniki:

  • PWSZ Racibórz - UJD Częstochowa 2:0 (25:18, 25:22)
  • Pol. Śl. Gliwice - ŚUM Katowice 2:1 (27:25, 24:26, 15:11)
  • ŚUM Katowice - PWSZ Racibórz 0:2 (18:25, 23:25)
  • UJD Częstochowa - Pol. Śl. Gliwice 1:2 (26:24, 23:25, 24:26)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].