Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studenci PWSZ w Raciborzu rozpoczęli sezon masażu sportowego

Jak co roku studenci PWSZ III roku rozpoczęli sezon wykonywania masażu sportowego na imprezach sportowych. Przez pół roku będą kształtować nabyte umiejętności pod okiem Marka Jendryska.

Studenci PWSZ w Raciborzu rozpoczęli sezon masażu sportowego

Swoją przygodę z masażem sportowym rozpoczęli w Pietrowicach Wielkich, gdzie odbył się VIII Eko-Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej na 10 km. W biegu startowało blisko 300 zawodników. Studenci wykonywali masaż sportowy przed biegiem i po jego zakończeniu.

Andrzej Antczak (organizator biegu): - Bardzo dziękuję Dyrekcji Instytutu Kultury Fizycznej i studentom za okazaną pomoc. Udział masażystów na takich imprezach jest bardzo potrzebny.

Marek Jendrysek (opiekun i wychowawca): - Rozpocząłem dwunasty sezon wyjazdów ze studentami na różnego rodzaju imprezy sportowe, gdzie mają możliwość wykazania się nabytymi umiejętnościami i zdobycia początkowej praktyki. W tym roku wprowadziłem masaż sportowy na specjalizacji "Trener Personalny". Jako specjalista z ponad 30-letnim stażem uważam, że Trener Personalny to nie tylko osoba, która dba o kształtowanie sylwetki klienta, dobór suplementacji, diety sportowej, ale również dbanie o układ kostno-mięśniowo-powięziowy poprzez dobór manualnych technik m.in. masażu sportowego i elementów klasyki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].