Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Pierwszoligowiec na drodze do obrony trofeum [ZAPOWIEDŹ]

15.01.2020 11:02 | 0 komentarzy | rafbl

Już dzisiaj udział w Pucharze Polski rozpocznie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Lider Plus Ligi, który zmierzy się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała jest obrońcą trofeum, które przed rokiem zdobył we wrocławskiej hali Orbita.

Pierwszoligowiec na drodze do obrony trofeum [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z uwagi na napięty terminarz siatkarskich gier tegoroczna edycja Pucharu Polsku rozgrywana jest w skróconej formie dzięki czemu czołowe zespoły Plus Ligi udział w rozgrywkach rozpoczynają od ćwierćfinału.

Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która na półmetku rozgrywek Plus Ligi plasuje się na pierwszym miejscu i w losowaniu ćwierćfinałowych spotkań Pucharu Polski była rozstawiona, los skojarzył z grającym na co dzień w Krispol 1. Lidze BBTS-em Bielsko-Biała.

Kędzierzynianie są obrońcą trofeum wywalczonego przed rokiem we Wrocławskiej hali Orbita, gdzie w finale 3:1 pokonali ekipę Jastrzębskiego Węgla. MVP ubiegłorocznego turnieju finałowego wybrany został Aleksander Śliwka.

Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu, które rozegrane zostanie w Bielsku-Białej zapewni podopiecznym Nikoli Grbicia przepustkę do Finale Four tegorocznego Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 14-15 marca. Na tą chwilę nie jest znane miejsce, gdzie rozegrany zostanie turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów.

Początek dzisiejszego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

środa, 15 stycznia 2020, godz. 20:30