środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

ZAKSA melduje się w Finale Four Pucharu Polski

15.01.2020 22:17 | 0 komentarzy | rafbl

Trzy sety wystarczyły Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do pokonania pierwszoligowego BBTS-u Bielsko-Biała w środowym, ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski. Kędzierzynianie zrobili tym samym pierwszy krok do obrony zdobytego przed rokiem trofeum.

ZAKSA melduje się w Finale Four Pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania inicjatywa należała do kędzierzynian, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (1:5). W dalszej części gry gospodarze zmniejszyli straty do dwóch "oczek" (11:13), jednak po chwili ZAKSA odbudowała swoje prowadzenie, które sięgnęło pięciu punktów (11:16). W decydującym fragmencie partii Mistrzowie Polski jeszcze bardziej powiększyli przewagę i wygrali bardzo pewnie do 16.

Drugi set to kontynuacja bardzo dobrej gry podopiecznych Nikoli Grbicia, którzy już w początkowej fazie odskoczyli na pięć punktów (3:8). W kolejnych akcjach kędzierzynianie powiększyli swoje prowadzenie do dziesięciu (5:15), a wchodząc w końcową część partii jedenastu (11:22) "oczek". Ostatecznie siatkarze ZAKSY wygrali bardzo wysoko do 12.

Trzecia i zarazem ostatnia partia okazała się najbardziej emocjonująca. Początkowo obydwa zespoły grały punkt za punkt, jednak z czasem BBTS odskoczył na dwa (6:4), a w dalszej fazie trzy (12:9) "oczka". Kędzierzynianie opanowali jednak sytuację i doprowadzili do remisu po 15, a wchodząc w decydującą fazę seta wyszli na trzypunktowe prowadzenie (18:21). Gospodarze nie poddali się i doprowadzili do remisu po 22, jednak ostatnie słowo należało do faworyzowanej ZAKSY, która wygrała minimalnie do 23, a całe spotkanie 0:3.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący ZAKSY - Simone Parodi. W półfinale Pucharu Polski kędzierzynianie zmierzą się z Treflem Gdańsk, który pokonał po tie-breaku Jastrzębski Węgiel.

BBTS Bielsko-Biała - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (16:25, 12:25, 23:25)

BBTS: Macionczyk, Żuk, Hunek, Krikun, Kapelus, Cedzyński oraz Englar (libero), Frąc, Popik, Piotrowski, Makowski

ZAKSA: Toniutti, Semeniuk, Wiśniewski, Baroti, Parodi, Rejno oraz Zatorski (libero), Grygiel, Stępień, Warda, Łukasik