Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli Puchar Wyszehradzki

To drugie trofeum po wywalczeniu Pucharu Polski w sezonie 2019/20 dla jastrzębskiego klubu. W rewanżowym meczu hokeiści z Jastrzębia-Zdroju zremisowali u siebie ze słowackim HK Nitra 2:2. W pierwszym meczu rozegranym na Słowacji było 3:2 dla jastrzębian.

Mecz rozpoczął się od bezbramkowej pierwszej tercji. Żadna z drużyn nie wpakowała krążka do bramki rywala. Pierwsze trafienie padło w 2. minucie drugiej tercji. To Słowak Adrian Sloboda został obsłużony przez swojego rodaka Branislava Kubkę i mieliśmy 1:0 dla HK Nitra. Gorzej było, gdy w 11. minucie będąc w przewadze Słowacy objęli dwubramkowe prowadzenie. Tym razem Kanadyjczyk Mitch Versteeg podał do Słowaka Samuela Bucka i było 2:0 dla ekipy Nitry. Ten wynik dawał zwycięstwo w całym pucharze naszym południowym sąsiadom. Przebudzenie gospodarzy nastąpiło na... sekundy przed końcem drugiej tercji. Była 1 sekunda do zakończenia drugiej odsłony meczu, a krążek do bramki Słowaków wpakował Maciej Urbanowicz, który wykorzystał podanie Fina Henriego Auvinena. Jastrzębianie wykorzystali moment grania w przewadze i po dwóch tercjach mieliśmy już tylko 2:1 dla HK Nitra.

Hokeiści JKH GKS poszli za ciosem i już na początku trzeciej tercji w 57 sekundzie wyrównali stan meczu. Nadal grający w przewadze jastrzębianie doprowadzili do wyniku 2:2 po trafieniu Czecha Martina Kasperlika, który wykończył akcję rozpoczętą przez Rosjanina Artioma Iossafowa i Słowaka Henricha Jabornika. Wynik 2:2 dawał triumf w finale dwumeczu i taki też został do końcowej syreny. Jastrzębianie poza okazałym pucharem dostali także czek na 20 tysięcy euro.

JKH GKS Jastrzębie nie ma chwili wytchnienia. Już w piątek kolejny mecz tym razem w Polskiej Hokej Lidze - rywalem Naprzód Janów, który zamyka ligową tabelę.

JKH GKS Jastrzębie - HK Nitra 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)

• 0:1 Sloboda (Kubka) 22:22
  • 0:2 Bucek (Versteeg) 30:38
  • 1:2 Urbanowicz (Auvinen) 39:59 5/3
  • 2:2 Kasperlik (Jabornik, Iossafov) 40:57 5/3

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Matusik, Górny, Urbanowicz, Paś, Wałęga - Jabornik, Auvinen, Kasperlik, Virtanen, Iossafov - Jass, Radzieńciak, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Wróbel, Pelaczyk.

HK Nitra: Hanuljak - Pupak, Versteeg, Koys, Kerbashian, Yellow Horn - Mezei, Morrisson, Siska, Kollar, Scheidl - Sloboda, Kubka, Bucek, Lusnak, Blackwater - Nemec, Caladi, Hrusik, Minarik, Csanyi.