środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Jastrzębski Węgiel lepszy od wielkiego Zenita

18.01.2020 19:48 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break potrzebny był do wyłonienia zwycięzcy zaległego spotkania 1. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy, w którym Jastrzębski Węgiel zmierzył się na wyjeździe z Zenitem Kazań. Jastrzębianie obronili w tie-breaku pięć piłek meczowych i wygrali ostatecznie na przewagi.

Jastrzębski Węgiel lepszy od wielkiego Zenita
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze akcje sobotniego spotkania należały do gospodarzy, którzy wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (5:2). Jastrzębianie odrobili jednak straty i w dalszej części seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (10:10, 13:13). Zbliżając się do decydującej fazy premierowej odsłony Zenit podkręcił tempo i odskoczył na cztery "oczka" (21:17). Goście nie zdołali odpowiedzieć i przegrali wysoko do 18.

Druga partia od początku układała się po myśli "pomarańczowych", którzy rozpoczęli ją od prowadzenia 0:2. W kolejnych akcjach przewaga podopiecznych Slobodana Kovacia powiększyła się do trzech (4:7), a następnie siedmiu (5:12) punktów. W drugiej części seta jastrzębianie utrzymali wypracowaną przewagę i nie dali szans rywalom wygrywając bardzo pewnie do 16.

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn, jednak w środkowej fazie gry gospodarze odskoczyli na cztery "oczka" (14:10). Jastrzębianie nie byli w stanie odpowiedzieć i wchodząc w decydujący fragment gry tracili do rywali sześć punktów (20:14). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i konsekwentnie grający gospodarze utrzymali przewagę wygrywając do 20.

Czwarta odsłona to początkowo niewielka przewaga rosyjskiego zespołu (2:0, 5:3). Przyjezdni zdołali wyrównać, jednak w środkowej fazie seta rywale ponownie odskoczyli, tym razem na trzy "oczka" (13:10). Ambitnie walczący o przedłużenie meczu jastrzębianie odrobili straty i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:16). Zbliżając się do końcówki seta "pomarańczowi" powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (15:20) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Zenit zdołał zmniejszyć nieco straty, jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy wygrali do 22 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy po wyrównanym początku wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:6). Na zmianie stron dwoma "oczkami" prowadził jednak Zenit (8:6). W kolejnych akcjach gospodarze powiększyli swoje prowadzenie do pięciu punktów (14:9) i mieli w górze pięć piłek meczowych. Waleczni "pomarańczowi" zdołali je jednak obronić i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując na przewagi do 14.

Dla zawodników Jastrzębskiego Węgla było to trzecie zwycięstwo w trzecim rozegranym spotkaniu. Jastrzębianie z ośmioma punktami na koncie są liderem grupy C.

Zenit Kazań - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:18, 16:25, 25:20, 22:25, 14:16)

Zenit: Butko, Ngapeth, Volvich, Sokolov, Mikhailov, Likhosherstov oraz Golubev (libero), Surmachevskiy, Alekno, Samoylenko, Zemchenok, Krotkov

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Bucki, Lyneel