środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Przełamanie ZAKSY. Szybka wygrana w Zawierciu

25.01.2020 17:01 | 0 komentarzy | adi

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trzech setach wygrała na wyjeździe z Aluronem Virtu CMC Zawiercie.

Przełamanie ZAKSY. Szybka wygrana w Zawierciu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obie drużyny przystępowały do spotkania z chęcią rehabilitacji za poprzednie występy - gospodarze przegrali ostatnio z MKS-em Będzin, a goście również z Będzinem, a ostatniej kolejce z Jastrzębskim Węglem. Lepiej w mecz weszli zawiercianie (3:1, 5:3), ale ZAKSA szybko doskoczyła do rywala i gdy objęła prowadzenie (7:8), to już nie zamierzała wypuścić go z rąk (10:14, 14:19). Mistrzowie Polski wygrali do 20.

Początek drugiego seta był wyrównany, a z czasem przewagę zaczęli budować miejscowi (11:8). Trener Nikola Grbić wziął czas, ale po przerwie gra nie wyglądała lepiej (15:11). Wszystko uległo zmianie, gdy na zagrywkę wszedł Kamil Semeniuk. ZAKSA zbliżyła się na jeden punkt, a po kilku minutach doprowadziła do wyrównania po 17. Po chwilowej grze punkt za punkt (20:20), kędzierzynianie wygrali pięć kolejnych akcji i ponownie zakończyli seta do 20.

Trzeci set zaczął się tak, jak skończył drugi - od serii ZAKSY (0:4), która w tej odsłonie ani razu nie dała odebrać sobie prowadzenia (7:10, 12:16) i po raz trzeci wygrała do 20. Mocną bronią kędzierzynian był blok (13 punktowych, przy 4 gospodarzy), a bardzo dobre zawody rozegrał Arpad Baróti, który został MVP spotkania.

ZAKSA ma 40 punktów, o jeden więcej od drugiej Vervy Warszawa Orlen Paliwa, która jutro zagra z Jastrzębskim Węglem.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 20:25)

Zawiercie: Alexandre Ferreira, Pieter Verhees, Grzegorz Bociek, Nikolay Penchev, Patryk Czarnowski, Michał Masny, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Arshdeep Dosanjh, Mateusz Malinowski, Łukasz Swodczyk.

ZAKSA: Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Arpad Baróti, Kamil Semeniuk, David Smith, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski (libero) oraz Przemysław Stępień, Filip Grygiel, Simone Parodi, Krzysztof Rejno.