Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niemocy gliwiczanek ciąg dalszy

Kolejnego tie-breaka w sezonie przegrały siatkarki gliwickiego AZS-u, które w wyjazdowym meczu I Ligi Kobiet uległy po tie-breaku beniaminkowi rozgrywek - Galerii Jurajskiej Częstochowianka.

Niemocy gliwiczanek ciąg dalszy

W początkowej fazie premierowej odsłony na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Z czasem na trzy "oczka" odskoczyły gospodynie (7:4), jednak gliwiczanki szybko odrobiły straty (11:11). W dalszej części gry Częstochowianka kilkukrotnie wychodziła na niewielkie prowadzenie (14:12, 17:15), jednak za każdym razem przyjezdne odrabiały straty. Wchodząc w decydujący fragment partii miejscowe prowadziły minimalnie (20:19). Końcówka to świetna gra siatkarek spod Jasnej Góry, które powiększyły przewagę i wygrały do 21.

Od początku drugiego seta na prowadzeniu były akademiczki (2:4, 4:7), jednak w środkowej fazie seta miejscowe odrobiły straty i zbudowały sobie dwupunktową zaliczkę (12:10). Prowadzone przez Wojciecha Czaplę gliwiczanki szybko doprowadziły do remisu i w kolejnych akcjach budowały sobie przewagę, która zbliżając się do końca partii sięgnęła trzech "oczek" (16:19). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i przyjezdne wygrały do 21 doprowadzając do remisu w meczu.

Podrażnione porażką w poprzedniej partii częstochowianki w pierwszej fazie trzeciej partii zbudowały sobie pięciopunktową zaliczkę (8:3). Przyjezdne zbliżyły się do gospodyń na jeden punkt (8:7), jednak te ponownie odskoczyły i w połowie seta prowadziły pewnie 13:8. Akademiczki starały się gonić wynik, jednak wchodząc w decydującą fazę seta traciły do rywalek trzy punkty (19:16). W końcówce gliwiczanki przegrywały już 23:21, jednak wygrały cztery akcje z rzędu i odwróciły losy seta triumfując do 23.

W pierwszej części czwartego seta rezultat na tablicy wyników raz po raz oscylował w okolicach remisu. Niewielką przewagę w tym fragmencie gry miały miejscowe, jednak nie były one w stanie wyjść na wyższe prowadzenie. Dopiero w drugiej części seta gospodynie odskoczyły na trzy (16:13), a następnie cztery (18:14) "oczka". W końcówce przewaga częstochowianek powiększyła się do sześciu punktów (22:16) i stało się jasne, że doprowadzą one do tie-breaka. Gliwiczanki nie były w stanie odrobić strat i przegrały tą odsłonę do 20.

Decydującą partię lepiej rozpoczęły gospodynie, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). W kolejnych akcjach obydwa zespoły grały punkt za punkt i na zmianie stron minimalnie prowadziły miejscowe (8:7). W drugiej części tie-breaka Częstochowianka odskoczyła na trzy (10:7), a następnie cztery (12:8) punkty i nie oddała prowadzenia do końca wygrywając ostatecznie do 10, a całe spotkanie 3:2.

Dla gliwiczanek jest to trzeci z rzędu, a szósty w sezonie przegrany tie-break. Akademiczki z 22 punktami na koncie zajmują w tabeli I Ligi Kobiet 8. miejsce. Prowadzi z 50 "oczkami" Joker Mekro Energoremont Świecie.

Galeria Jurajska Częstochowianka - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (25:21, 21:25, 23:25, 25:20, 15:10)

Częstochowianka: Stachowicz, Mroczek, Oktaba, Szumera, Łukasiewicz, Ociepa oraz Wysokińska (libero), Pietrzkiewicz, Lach, Matyszczak

AZS: Wóźniczka, Skiba, Pelc, Michalak, Ciesielczyk, Trojan oraz Bohdanowicz (libero), Nudha, Chrzan, Wałek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].