Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Lidze Mistrzów ZAKSA setów nie traci

Czwarte zwycięstwo bez straty seta odnieśli dziś siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w meczu 4. kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów pokonali na własnym parkiecie belgijski Knack Roeselare.

W Lidze Mistrzów ZAKSA setów nie traci

Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem inicjatywę przejmować zaczęli kędzierzynianie, którzy odskoczyli na trzy "oczka" (9:6). W dalszej części seta gospodarze konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie, które w środkowej fazie seta sięgnęło pięciu (15:10), a wchodzą w końcowy fragment premierowej odsłony siedmiu (20:13) punktów. Ostatecznie ZAKSA wygrała pewnie do 19.

Drugą partię lepiej rozpoczęli goście, którzy w początkowej fazie seta zbudowali sobie czteropunktową zaliczkę (4:8). Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy - Nikoli Grbicia, który miał wiele uwag do gry swoich podopiecznych sprawiła, że ci szybko zniwelowali straty i wyszli na minimalne prowadzenie (11:10). W dalszej części gry kędzierzynianie zaczęli powiększać przewagę, która zbliżając się do decydującej fazy seta powiększyła się do sześciu "oczek" (20:14). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA triumfowała do 18.

Trzecia odsłona miała w początkowej fazie podobny przebieg jak partia pierwsza. Od pierwszej piłki zespoły toczył wyrównany bój, jednak z czasem ZAKSA odskoczyła na trzy "oczka" (11:8). W dalszej części seta kędzierzynianie utrzymywali bezpieczną przewagę, która wchodząc w końcowy fragment seta wzrosła do pięciu punktów (21:16). W decydującej fazie rywale nie zdołali odrobić strat i Mistrzowie Polski odnosząc zwycięstwo do 20 mogła cieszyć się z czwartej wygranej w trzech setach w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

ZAKSA z kompletem punktów jest liderem grupy E. W kolejnym meczu, który odbędzie się 11 lutego kędzierzynianie zmierzą się na wyjeździe z Vojvodiną NS Seme Novi Sad.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

ZAKSA: Toniutti, Semeniuk, Rejno, Baroti, Parodi, Smith oraz Zatorski (libero), Grygiel, Stępień, Łukasik, Warda

Knack: Verhanneman, Vandoorn, Tuerlinckx, Fragkos, Fasteland, Walsh oraz Deroey (libero), Desmet, Norman, Depovere

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].