Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Intensywne przygotowania młodej Unii

31.01.2020 15:45 | 2 komentarze | kozz

Młodziki raciborskiej Unii intensywnie przygotowują się do nowego sezonu.

Intensywne przygotowania młodej Unii
fot. Unia Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze przed rozpoczęciem ferii podopieczni trenera Tomasza Oszka rozegrali sparing z Gwarkiem Zabrze. Zwycięstwo 13:2 w dobrym stylu pozowliło spokojnie udać się na wypoczynek. Drugi tydzień zimowej przerwy to obóz dochodzeniowy. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie – rano na hali, popołudniami na Orliku. W piątek 24 stycznia po porannym treningu młodzi piłkarze udali się do Nysy, aby rozegrać sparing z miejscową Polonią. Był to bardzo wartościwy pojedynek. Raciborzanie pokazali, że ciężka praca na treningach się opłaca. Po dobrym meczu pokonali rówieśników z Opolszczyzny 7:4. Powrót do Raciborza około 19:30, a w sobotę punkt 7:00 wyruszyli na halowy turniej w Pogwizdowie, gdzie z kompletem zwycięstw awansowali do fazy finałowej turnieju (Ligi Mistrzów), która rozegrana zostanie 9 lutego.

Rozpoczęcie zmagań w ramach II Ligi Wojewódzkiej zaplanowano na 22 marca. Do tego czasu jeszcze wiele treningów i sparingów. Już w sobotę 1 lutego kolejny sparing z AP Team Gliwice, 15 lutego z Rozwojem Katowice, 14 marca z MKS-em Concordia Knurów. Ponadto do ustalenia są jeszcze terminy sparingów z Reprezentacją Powiatu Mikołowskiego lub Rodło Opole oraz MKS Żory. Ponadto 23 lutego zawodnicy z rocznika 2008 wystąpią w turnieju halowym w Arenie Rafako, a 29 lutego drużyna weźmie udział w turnieju orgazniwanym przez KS Świerklany.

Bardzo ciekawie zapowiada się trzydniowy turniej w Głuchołazach. W terminie 6-8 marca raciborscy młodzi zawodnicy zmierzą się z ekipami z całej Polski.


KS Unia Racibórz