Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Justyna Święty-Ersetic: Wszystko podporządkowujemy temu, żeby zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich

31.01.2020 21:53 | 0 komentarzy | kozz

Podczas XIII Gali Raciborskiego Sportu wyjątkowym gościem była Justyna Święty-Ersetic. Mistrzyni w biegach na 400 metrów. Przeprowadziliśmy z nią krótki wywiad.

Justyna Święty-Ersetic: Wszystko podporządkowujemy temu, żeby zdobyć medal na Igrzyskach Olimpijskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Trzy tygodnie obozu sportowego w RPA za Tobą. Jak wyglądały przygotowania?

- Co roku o tej porze przebywamy na zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki. Raczej niemiło wspominam styczniowe obozy w Afryce, bo podczas tego zgrupowania wchodzimy na szybsze obroty, pułap zakwaszenia jest coraz wyższy, prędkości są coraz szybsze, także treningi należą do tych bardzo ciężkich. Jestem zadowolona z wykonanej pracy. Myślę, że pracowałam najciężej na przestrzeni ostatnich lat i mam nadzieję, że da to upragniony efekt.

- A tym efektem oczywiście jest olimpijski medal...

- Tak jak wszyscy wspominają, brakuje mi jednego medalu do kolekcji, więc mam nadzieję, że w tym roku razem z dziewczynami w szafecie zdobędziemy to czego wszyscy chcemy i przywieziemy medal do kraju.

- Jak wyglądają Twoje najbliższe plany?

- W poniedziałek zaczynam sezon startowy. Mam parę startów zaplanowanych w hali. Na pewno nie zakończą się one Halowymi Mistrzostwami Świata, które zostały odwołane ze względu na panujący koronawirus w Chinach. Myślę, że jest to rozsądna decyzja, szkoda, że zapadła tak późno i już żadne inne miasto nie zdąży tych mistrzostw zorganizować. Przede mną miesiąc startowania, mam nadzieję, że będzie to intensywny czas, który zakończę startem na Mistrzostwach Polski.

- Gdzie Twoi fani będą mogli Cię zobaczyć najszybciej?

- Już we wtorek startuję w Düsseldorfie. To impreza z cyklu World Athletics Indoor Tour.

- Byłaś już dwa razy na Igrzyskach Olimpijskich. Teraz czas na trzecie.

- Do Londynu w 2012 roku jechałam głównie zdobyć doświadczenie. Stres był wtedy ogromny, to było coś nowego. W Rio de Janeiro w 2016 roku celem był finał i to się udało, a teraz celem jest medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zarówno ja, jak i dziewczyny ze sztafety, jesteśmy na tym celu sfokusowane i wszystko podporządkowujemy temu, żeby móc za parę miesięcy się cieszyć z medalu.

- Byłaś na kilku Galach Raciborskiego Sportu, dawno temu, a ostatnio zazwyczaj przemawiałaś do nas z ekranu...

- Gala była bardzo udana. Cieszę się, że w końcu miałam możliwość bycia na niej. Co prawda po trudnej podróży, bo przyleciałam z RPA dziś w południe, ale jak widać humor mi dopisuje. Fajne jest to, że tak gala jest przeplatana występami artystycznymi. Myślę, że nie da się tym wszystkim znudzić i miło wszyscy spędzili swój czas.

- Można tą raciborską galę porównać do tej wielkiej Przeglądu Sportowego?

- Jest to trochę co innego. Całe szczęście nie musiałam dzisiaj przemawiać, bo wiadomo, że różnie to bywa. Tutaj czuję się bardziej jak u siebie. Tam jest zupełnie inne grono ludzi i inaczej to wygląda, ale myślę, że zarówno jedna jak i druga gala mają w sobie coś wyjątkowego.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka