Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Libero ZAKSY Sportowcem Roku Opolszczyzny

01.02.2020 09:11 | 0 komentarzy | rafbl

Libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i siatkarskiej reprezentacji Polski - Paweł Zatorski wybrany został Sportowcem Roku Opolszczyzny.

Libero ZAKSY Sportowcem Roku Opolszczyzny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plebiscyt Sportowy Nowej Trybuny Opolskiej jest najstarszym rankingiem opolskich sportowców. Laureatów w kategoriach najlepszy sportowiec, junior, trener i drużyna 2019 roku w głosowaniu wybrali czytelnicy. Niezależnie od tego wyboru, tytuł najlepszego sportowca roku, doceniając sukcesy na sportowych arenach, przyznała kapituła. Zwieńczeniem 52. edycji plebiscytu była uroczysta gala w Opolu.

W gronie nominowanych do wyróżnienia znalazł się m.in. dwukrotny mistrz świata, który z ZAKSĄ sięgał po najwyższe cele – Paweł Zatorski. To właśnie libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle został wybrany Sportowcem 2019 roku Opolszczyzny. To już kolejny triumf zawodnika Mistrzów Polski w prestiżowym plebiscycie, po raz pierwszy znakomita gra i sukcesy Pawła zostały docenione w 2016 roku, drugie tego typu wyróżnienie libero ZAKSY otrzymał przed rokiem, w uznaniu m.in. za zwieńczony tytułem mistrza świata 2018 rok.

Miniony już 2019 rok był równie złoty dla Pawła Zatorskiego, który z ZAKSĄ zdobył wszystkie możliwe trofea: tytuł mistrza Polski, Puchar i Superpuchar Polski, tytuł przyznany zawodnikowi nie był więc zaskoczeniem. - Bardzo mi miło, że po raz kolejny otrzymałem to wyróżnienie. To dla mnie niesamowite uczucie i wielka radość, że mogę robić w życiu to, co kocham, a dodatkowo jestem za to wyróżniany i doceniany. Oczywiście bez wsparcia i wkładu kolegów z reprezentacji i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie byłoby mnie tutaj, dziękuję więc za ich pomoc – podkreślając siłę zespołowości w siatkówce i dziękując za wyróżnienie mówił Paweł Zatorski.

Dobra postawa ZAKSY na ligowych parkietach znalazła również uznanie w kategorii szkoleniowców, były trener ZAKSY – Andrea Gardini znalazł się bowiem w czołowej piątce zestawienia na trenera roku.

Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle