Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kapitan niemieckiej drużyny wraca do Polski

W naszym regionie wyróżniający się napastnik, który w przeszłości reprezentował m.in. trzecioligową Unię Turzę Śląską i czwartoligowy Dąb Gaszowice. 29-letni Paweł Kulczyk gra od dwóch lat w niemieckim SV 90 Altengottern, ale po sezonie zamierza wrócić do kraju.

Kapitan niemieckiej drużyny wraca do Polski

Co oczywiste napastnik ma już sporo zapytań od naszych lokalnych klubów, bo Kulczyk niewątpliwie byłby solidnym wzmocnieniem ofensywnej linii. Po przygodzie w Dębie Gaszowice skorzystał z oferty jaka przyszła z Niemiec. Wyjechał do SV 90 Altengottern (Kreissoberliga - 8. liga niemiecka). W sezonie 2018/19 Kulczyk wraz ze swoimi kolegami zajął 5. miejsce, ale już w kolejnym sezonie drużyna napastnika urodzonego w Jastrzębiu-Zdroju zrobiła awans do Landesklassy, czyli 7. ligi.

Od początku trwającego sezonu wybrano go kapitanem drużyny, a bramki strzela jak na zawołanie. Łącznie w oficjalnych 53 meczach ligowych w barwach SV 90 Altengottern strzelił 33 gole. Obecnie jego drużyna zajmuje 2. miejsce w 7. lidze ze sporymi szansami na awans do 6. ligi.

Decyzja o powrocie do kraju podyktowana jest sprawami osobistymi. W którym z naszych lokalnych klubów Kulczyk będzie występował od następnego sezonu dowiemy się niebawem.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].