Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

TS Volley Rybnik powalczy w play-offach

16.02.2020 07:56 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką po tie-breaku zakończyli ostatnie spotkanie fazy zasadniczej rozgrywek grupy 5 II Ligi siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy na wyjeździe uznać musieli wyższość lidera - TKS-u Tychy. Rybniczanie zakończyli ligowe zmagania na 4. miejscu dzięki czemu zagrają w fazie play-off. Ich rywalem będzie... tyski TKS.

TS Volley Rybnik powalczy w play-offach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie miało bardzo nietypowy przebieg. Od początku meczu lepiej prezentowali się prowadzeni przez Wojciecha Kasperskiego goście, którzy zdominowali boiskowe wydarzenia i pewnie wygrali premierową odsłonę do 16. W drugim secie role odwróciły się. Wyraźnie lepiej grać zaczęli gospodarze, którzy konsekwentnie budowali swoją przewagę i zwyciężyli ostatecznie do 14.

Jeszcze lepiej siatkarze lidera grupy 5 II Ligi zaprezentowali się w trzeciej partii, w której raz po raz seryjnie punktowali bezradnych rybniczan. W efekcie Volley przegrał bardzo wysoko do 9. W czwartej partii goście zagrali znacznie lepiej. W tym fragmencie meczu przyjezdni kilkukrotnie odskakiwali na parę "oczek", jednak za każdym razem TKS był w stanie odrabiać starty. Volley szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść dopiero w końcówce i wygrał do 22 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Początkowa faza decydującego seta należała do rybniczan, jednak na zmianie stron to rywale prowadzili 8:7. W drugiej części tie-breaka gospodarze kilkukrotnie powiększali przewagę, jednak Volley za każdym razem niwelował straty. Ostatecznie w wyrównanej końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy wygrali na przewagi do 14, a całe spotkanie 3:2.

Dla Volleya było to ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej II Ligi. Rybniczanie z bilansem sześciu zwycięstw i ośmiu porażek zajęli z 21 punktami na koncie 4. miejsce w tabeli. Oznacza to, że zagrają oni w fazie play-off, w której zmierzą się właśnie z TKS-em.

TKS Tychy - TS Volley Rybnik 3:2 (16:25, 25:14, 25:9, 22:25, 16:14)

TKS: Szczechowicz, Czerwiński, Krupa, Szmajduch, Miller, Dzierżanowski oraz Gepfert (libero), Aniołek, Żłobecki, Michalec

Volley: Zubko, Kupczak, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski oraz Gdowski (libero), Skowronek, Mazurek, Czerny, Andrulewicz