Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Triumfy faworytów w 17. kolejce RALPS

16.02.2020 21:48 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatnim tygodniu w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej rozegrano łącznie dwanaście spotkań. Jedenaście z nich to mecze 17. kolejki, jedno to spotkanie zaległe. Zarówno w I jak i w obydwu grupach II Ligi nie doszło do niespodzianek i zwycięstwa zapisali na swoich kontach faworyci.

Triumfy faworytów w 17. kolejce RALPS
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim tygodniu rozgrywek w I Lidze zachowany został status quo, a w ligowej tabeli nie nastąpiły żadne zmiany w każdym ze spotkań wyżej notowany faworyt zwyciężył za trzy punkty. Lider Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I pokonał na wyjeździe Impacto LKS Chałupki 0:3. Wicelider - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik potrzebował czterech setach do zwycięstwa na wyjeździe z Jedynką Jankowice II. Trzecia w tabeli Dwójka Świerklany Projtrans bez straty seta wygrała z Jedynką Jankowice III. Czwarty w aktualny Mistrz - Leśna Perła Damons Rybnik walkowerem pokonała zamykający tabelę Zespół R. Zajmujące piątą pozycję INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski w trzech setach ograło Fundację Set-Mix. Ponadto rozegrane zostało jedno zaległe spotkanie, w którym Jedynka Jankowice II zwyciężyło na własnym parkiecie z SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3:0. Spotkanie 17. kolejki pomiędzy zespołem z Sosnowca i Orton Flex Pawłowice przełożono na inny termin.

I Liga:

 • Dwójka Świerklany Projtrans - Jedynka Jankowice III 3:0
 • Fundacja Set-Mix - INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski 0:3
 • Leśna Perła Damons Rybnik - Zespół R 3:0 (walkower)
 • Jedynka Jankowice II - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 1:3
 • Impacto LKS Chałupki - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I 0:3

Zaległe:

 • Jedynka Jankowice II - SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3:0

W pierwszym meczu rozgrywek II Ligi o miejsca 1-8 wicelider Floorsky Pawłowice w czterech setach zwyciężył na wyjeździe ze Strzelcem Gorzyczki. O wyniku drugiego spotkania, w którym zagrały dwa ostatnie zespoły rozstrzygnąć musiał tie-break. Lepsi z rozegranego w Pszowie pojedynku pomiędzy miejscowym Ino-Wino Jar-Trans Fox i Top Ten Rybnik okazali się goście. W ostatnim meczu 17. kolejki, który okazał się hitem spotkań w rozgrywkach o miejsca 1-8 zmierzyły się ze sobą lider - SMUKS Orzesze i plasujący się na najniższym stopniu podium Albion Team. Spotkanie pewnie w trzech setach wygrali zawodnicy z Orzesza. Mecz pomiędzy Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II i Create Michel Ro-Jo Team Świerklany zostało przełożone na inny termin.

II Liga 1-8:

 • Strzelec Gorzyczki - Floorsky Pawłowice 1:3
 • Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów - Top Ten Rybnik 2:3
 • SMUKS Orzesze - Albion Team 3:0

W rozgrywkach  o miejsca 9-15 rozegrano komplet trzech meczów. W pierwszym siatkarze GAPa Rybnik bez straty seta pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Hold My Beer. W drugim zdecydowanie najciekawszym lider - SiKReT Gliwice potrzebował rozegrać aż pięć setów by pokonać Beer Team Rybnik. W trzecim spotkaniu wicelider - Victoria Pilchowice pokonał bez straty seta zajmujący trzecie miejsce w tabeli OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle.

II Liga 9-15:

 • Hold My Beer - GAPa Rybnik 0:3
 • SiKReT Gliwice - Beer Team Rybnik 3:2
 • Victoria Pilchowice - OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3:0

Kolejna, 18. seria spotkań rozpocznie się już jutro. Więcej informacji, szczegółowy terminarz i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.