RLPS: Leśna Perła powiększa przewagę. Gładka porażka wicelidera

Za nami 11. kolejka rozgrywek Zoo-Mar JP Telebim RLPS - Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która dostarczyła sporo emocji. Przewagę nad resztą stawki powiększył lider - Leśna Perła Damons Rybnik, który wykorzystał potknięcie wicelidera, do którego straty odrobiły kolejne drużyny. W Lidze Kobiet rozegrano natomiast spotkanie na szczycie.

RLPS: Leśna Perła powiększa przewagę. Gładka porażka wicelidera

W pierwszym meczu 11. kolejki zmagań RLPS na parkiecie pojawili się sąsiedzi z ligowej tabeli: Enter El-bis Instal-Mag i Progress Szkoła Językowa. Lepsi w czterech setach okazali się zawodnicy Progressu, dzięki czemu w tabeli mają o punkt więcej od rywali.

Niewiele emocji towarzyszyły spotkaniu lidera - Leśnej Perły Damons Rybnik, która w trzech wysoko wygranych setach rozbiła przedostatnią Omertę Northern.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu trzeci w tabeli Agrotim-Na Fali stanął na przeciw wicelidera - Nowiny.pl Katolik Group. Dość niespodziewanie w trzech setach pewnie wygrali zawodnicy reprezentujący Agrotim, zbliżając się w ligowej tabeli do rywali na jedno "oczko".

W kończącym niedzielne zmagania spotkania ostatni w tabeli Złotnik przegrał w czterech setach z walczącymi o podium zawodnikami Zoo-Mar Lunatykami.

W lidze kobiet rozegrano tym razem tylko jeden mecz. Był to jednak mecz na szczycie, w którym lider - KRS TKKF Jastrząb podejmował zajmujące 2. miejsce w tabeli siatkarki Inbras Lejdis. Lepsze w czterech setach okazały się zawodniczki wicelidera tabeli, dzięki czemu zrównały się punktami z rywalkami.

Wyniki:

Liga Mężczyzn:

  • Enter El-bis Instal-Mag - Progress Szkoła Językowa 1:3 (16:25, 16:25, 25:18, 21:25)
  • Leśna Perła Damons Rybnik - Omerta-Northern 3:0 (25:13, 25:10, 25:14)
  • Agrotim-Na Fali - Nowiny.pl Katolik Group 3:0 (25:22, 25:17, 25:16)
  • Złotnik - Zoo-Mar Lunatycy 1:3 (16:25, 24:26, 25:23, 24:26)

Liga Kobiet:

  • KRS TKKF Jastrząb - Inbras Lejdis 1:3 (22:25, 22:25, 25:19, 18:25)

Następną kolejkę spotkań Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej zaplanowano na 1 marca. Więcej informacji na temat ligi, szczegółowy terminarz i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej www.rlps.com.pl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].