środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

RALPS: Zmiana lidera w I Lidze

23.02.2020 22:36 | 0 komentarzy | rafbl

Sporo działo się w ostatnim tygodniu rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Nowym liderem zostali siatkarze AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik. Z rozgrywek wycofał się natomiast Zespół R, którego wyniki z innymi zespołami został anulowane. W II Lidze los aż trzech spośród pięciu rozegranych spotkań rozstrzygał się w tie-breaku.

RALPS: Zmiana lidera w I Lidze
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W rozegranej w ostatnim tygodni 19. kolejce spotkań RAPLS w I Lidze odbyły się tylko cztery mecze. Nowy lider - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik pokonał na własnym parkiecie bez straty seta beniaminka - SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec. Zwycięstwo w czterech setach odniosła trzecia w tabeli Dwójka Świerklany Projtrans, która okazała się lepsza od Impacto LKS Chałupki. Aktualny Mistrz, czwarta w tabeli Leśna Perła Damons Rybnik w trzech setach rozbiła na wyjeździe trzeci zespół Jedynki Jankowice. W spotkaniu sąsiadów z tabeli Jedynka Jankowice II wygrała w Rybniku z INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF 1:3. Mecz pomiędzy Orton Flex Pawłowice i Fundacją Set-Mix przełożono na inny termin, natomiast spotkanie zajmującego przed tą kolejką 1. miejsce w tabeli Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I z Zespołem R zostało odwołane z uwagi na wycofanie się gości z rozgrywek.

I Liga:

  • Jedynka Jankowice III - Leśna Perła Damons Rybnik 0:3
  • AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik - SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec 3:0
  • INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski - Jedynka Jankowice II 1:3
  • Impacto LKS Chałupki - Dwójka Świerklany Projtrans 1:3

Komplet spotkań rozegrano natomiast w grupie rywalizującej o miejsca 1-8 w II Lidze. Lider tabeli - SMUKS Orzesze pokonał na wyjeździe zajmujący 7. miejsce Top Ten Rybnik 1:3. Zwycięstwo w takim samym stosunku odniósł wicelider - Floorsky Pawłowice, który pokonał Ino-Wino Jar Trans Fox Pszów. Tie-break rozstrzygnął o losach meczu pomiędzy Create Michel Ro-Jo Team Świerklany i Strzelcem Gorzyczki. Lepsi okazali się goście. Również pięć setów rozegrały trzeci w tabeli Albion Team i plasujący się "oczko" niżej siatkarze Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II. Po tie-breaku ze zwycięstwa cieszyli się goście.

II Liga 1-8:

  • Top Ten Rybnik - SMUKS Orzesze 1:3
  • Create Michel Ro-Jo Team Świerklany - Strzelec Gorzyczki 3:2
  • Albion Team - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II 2:3
  • Floorsku Pawłowice - Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 3:1

W rozgrywkach o miejsca 9-15 w II Lidze odbyło się tym razem tylko jedno spotkanie. O jego losach rozstrzygnął jednak tie-break. Lepsi okazali się w nim zawodnicy GAPa Rybnik, którzy pokonali na własnym parkiecie Volley Pszów. Mecze pomiędzy Beer Team Rybnik i Hold My Beer oraz Victorią Pilchowice i SiKReTem Gliwice przełożone zostały na inny termin.

II Liga 9-15:

  • GAPa Rybnik - Volley Pszów 3:2

Już jutro rozpocznie się 19. kolejka rozgrywek. Więcej informacji, szczegółowy terminarz i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.