Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Charytatywny bieg "Biegnę dla Bożeny. Wiosną budzi się nadzieja"

24.02.2020 12:07 | 0 komentarzy | adi

21 marca na Stadionie Miejskim przy ul. Zamkowej 4 w Raciborzu odbędzie się bieg charytatywny dla raciborzanki Bożeny.

Charytatywny bieg "Biegnę dla Bożeny. Wiosną budzi się nadzieja"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pani Bożena, która od lat pomagała w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, zmaga się z uszkodzeniem mózgu - encefalopatią niedotlenieniową. Niezbędna jest długotrwała i codzienna rehabilitacja, która tylko prowadzona systematycznie da pożądane rezultaty, czyli sprawność. Niestety taka rehabilitacja jest droga. Szansą dla pani Bożeny jest bieg charytatywny "Biegnę dla Bożeny. Wiosną budzi się nadzieja".

W tym roku wydarzenie to jako główny organizator przeprowadzi Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości". Razem z nimi bieg zorganizują: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" oraz TEB Edukacja Racibórz. Partnerami wydarzenia są: Akademia Fitness oraz OSiR Racibórz.

Bieg odbędzie się dokładnie pierwszego dnia wiosny - 21 marca, o godzinie 13:00.

Wpisowe: 20 zł (przekazane później na pomoc Pani Bożenie).

Zapisywać można się online (tutaj) do dnia 20 marca, godziny 15:00 lub w dniu biegu, w biurze zawodów (ul. Zamkowa 4) do specjalnej puszki. Podczas zapisu można wtedy przekazać dowolną kwotę jednak nie mniejszą niż 20 zł.

Ponad to odbędzie się również zbiórka do puszek w dniu zawodów jako dodatkowe wsparcie dowolną już kwotą.

Miejsce startu: Stadion Miejski, OSiR. Warunek uczestnictwa - podpisanie zgody o zdolności do biegu. Dystans do pokonania:

  • minimalny: 2,35km - jedna pętla,
  • maksymalny: 11,75km - pięć pętli.

Udział mogą wziąć też najmłodsi - dzieci do pokonania będą miały odległość 400metrów.

Trasa przebiegać będzie bieżnią stadionu - ul. Zamkową (w lewo) - ul. Brzozową (w lewo) - koroną wałów przeciwpowodziowych - Alejkami Parku Zamkowego, meta: powrót na stadion.

Odległość tę można pokonać biegiem, truchtem lub marszem nordic walking, którego propagowanie, również wpisane jest w dodatkowy cel biegu. Już teraz wiemy, że do tego biegu, przygotowuje się również sama Pani Bożena. Chce pokazać wszystkim swoją wolę walki i z balkonikiem ruszy na trasę biegu.

- Chcemy pokazać, że wspólne działanie daje pozytywne efekty spotęgowane wielokrotnie! Z dnia na dzień przybywa ofert, propozycji współpracy i dołączenia do tego wydarzenia mnóstwa dobrych serc. Edycje z 2018 i 2019 roku przyniosły łącznie ponad 40 tysięcy złotych potrzebującym, dla których bieg się odbywał. Liczymy, że i tym razem pokażemy ile drzemie w nas siły i woli pomocy drugiemu człowiekowi - wyjaśnia Tomasz Kuryłowicz, prezes Stowarzyszenia "Pracownia Przyszłości".

Mapka z trasą biegu i szczegółowy regulamin pojawią się w późniejszym czasie na stronie "Pracowni Przyszłości". Ponad to od 2 marca dostępne będą na ich fanpage'u licytacje, z których środki w całości przeznaczone zostaną dla Pani Bożeny.

- W minionych latach licytacje spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Zdradzimy już dziś, że tym razem fantów, o które będziecie mogli walczyć będzie, bardzo dużo, a co więcej - będą one jeszcze atrakcyjniejsze niż poprzednim razem! - mówi Tomasz Kuryłowicz.

Na stronie internetowej zbiórki dla Pani Bożeny możemy przeczytać wzruszającą notkę: - Bożka robi postępy fizyczne, koordynacyjne i manualne, ale jeszcze wiele pracy przed nią. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają, dodają otuchy i nadziei... nie wiem jak bez Was mój brat dałby radę! Jak tylko będzie w stanie to wszystkim podziękuje, oczywiście włącznie z Bożenką. Jesteście ANIOŁAMI!

Swoją cegiełkę można przekazać pod tym linkiem.

Regulamin biegu charytatywnego