W II Lidze czas na decydujące rozstrzygnięcia

Już jutro w rozgrywkach II Ligi siatkarzy startuje faza play-off, w której zagrają zawodnicy TS Volley Rybnik. Rusza także faza play-out, gdzie o utrzymanie zagrają zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

W II Lidze czas na decydujące rozstrzygnięcia

W fazie play-off rozgrywek II Ligi grupy 5 udział wezmą cztery najlepsze zespoły fazy zasadniczej. Zespoły zmierzą się ze sobą według klucza 1-4, 2-3.

W oparciu o miejsca jakie zespoły zajęły w fazie zasadniczej w pierwszej parze zmierzą się ze sobą TKS Tychy (1. miejsce) i TS Volley Rybnik (4. miejsce). W drugiej rywalizować będą MKS Andrychów (2. miejsce) i UMKS Kęczanin Kęty (3. miejsce).

Rywalizacja w fazie play-off toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań. Gospodarzem dwóch pierwszych spotkań będzie zespół, który zajął w tabeli wyższą lokatę. Trzeci i ewentualny czwarty mecz odbędzie się na parkiecie niżej notowanego zespołu. Na ewentualne piąte, decydujące spotkanie rywalizacja ponownie przeniesie się do hali lepszego po fazie zasadniczej zespołu.

Terminarz meczów TS Volley Rybnik w fazie play-off:

  • TKS Tychy - TS Volley Rybnik - 29.02.2020
  • TKS Tychy - TS Volley Rybnik - 01.03.2020
  • TS Volley Rybnik - TKS Tychy - 07.03.2020
  • TS Volley Rybnik - TKS Tychy - 08.03.2020 *
  • TKS Tychy - TS Volley Rybnik - 11.03.2020 **

* mecz odbędzie się w przypadku, gdy w rywalizacji między zespołami będzie wynik 2:1 dla któregoś z zespołów

** mecz odbędzie się w przypadku, gdy w rywalizacji między zespołami będzie wynik 2:2

Zwycięzcy rywalizacji awansują do półfinałowej walki o awans do I Ligi, której wezmą udział po dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup II Ligi. Przegrani w rywalizacji w fazie play-off zakończą sezon i zostaną sklasyfikowane w II Lidze w oparciu o miejsce zajęte w fazie zasadniczej.


Również jutro rozpocznie się rywalizacja w fazie play-out II Ligi grupy 5. W batalii o utrzymanie wezmą udział cztery zespoły, które po fazie zasadniczej uplasowały się na miejscach 5-8. Będą to Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla (5. miejsce), AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra (6. miejsce), BBTS Bielsko-Biała II (7. miejsce) i Wie-druk MKS Będzin (8. miejsce.

W rywalizacji toczącej się do trzech zwycięstw do trzech zwycięstw zespoły zmierzą się według klucza 5-8, 6-7. Dwa pierwsze spotkania odbędą się na parkiecie zespołu, który zajął w tabeli wyższą lokatę. Gospodarzem trzeciego i ewentualnego czwartego meczu będzie niżej notowany zespołu. Na ewentualne piąte, decydujące spotkanie rywalizacja ponownie przeniesie się do hali lepszego po fazie zasadniczej zespołu. Rywalem "pomarańczowych" będą siatkarze z rezerw występującego w Plus Lidze MKS-u Będzin. W drugiej parze zmierzą sie ze sobą zespoły z Opola i Bielska-Białej.

Terminarz meczów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w fazie play-out:

  • Akademia Talentów Jastrzębsk Węgiel - Wie-druk MKS Będzin - 29.02.2020
  • Akademia Talentów Jastrzębsk Węgiel - Wie-druk MKS Będzin - 01.03.2020
  • Wie-druk MKS Będzin - Akademia Talentów Jastrzębsk Węgiel - 07.03.2020
  • Wie-druk MKS Będzin - Akademia Talentów Jastrzębsk Węgiel - 08.03.2020 *
  • Akademia Talentów Jastrzębsk Węgiel - Wie-druk MKS Będzin - 11.03.2020 **

* mecz odbędzie się w przypadku, gdy w rywalizacji między zespołami będzie wynik 2:1 dla któregoś z zespołów

** mecz odbędzie się w przypadku, gdy w rywalizacji między zespołami będzie wynik 2:2

Zespoły, które wygrają w rywalizacji kończą sezon i zostają sklasyfikowane w II Lidze w oparciu o miejsce zajęte po fazie zasadniczej. Przegrani zmierzą się ze sobą w rywalizacji do trzech zwycięstw o pozostanie w II Lidze.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].