Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

RALPS: Lędziny wracają na fotel lidera. Mistrz goni czołówkę

29.02.2020 10:10 | 0 komentarzy | rafbl

Sporo emocji towarzyszyło spotkaniom Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, w której w ostatnim tygodniu rozegrano trzynaście spotkań. Los sześciu z nich rozstrzygał się w tie-breaku. W I Lidze po krótkiej nieobecności na fotel lidera wrócili siatkarze z Lędzin, za których plecami dzieje się sporo. Walka o jak najwyższe miejsca trwa także w obydwu grupach II Ligi.

RALPS: Lędziny wracają na fotel lidera. Mistrz goni czołówkę
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszym rozegranym w tym tygodniu spotkaniem był zaległy mecz pomiędzy Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I i Fundacją Set-Mix. Lepsi w trzech setach okazali się gospodarze, dzięki czemu wrócili na fotel lidera. Nie był to jednak koniec emocji związanych z grą obydwu zespołów, bowiem obydwa zespoły rozegrały w lidze kolejne spotkania. Volley zmierzył się na wyjeździe z Jedynką Jankowice II, która okazała się lepsza w czterech setach, natomiast Fundacja Set-Mix przegrała na własnym parkiecie 0:3 z Dwójką Świerklany Projtrans. Aktualny Mistrz - Leśna Perła Damons Rybnik pewnie bez straty seta pokonała Impacto LKS Chałupki dzięki czemu utrzymała punktowy kontakt z liderem do którego traci cztery "oczka" mając o jedno rozegrane spotkanie mniej. Drugi w tabeli AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik nie wykorzystała szansy na objęcie pozycji lidera i przegrała na własnym parkiecie z INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski 2:3.

I Liga:

 • Leśna Perła Damons Rybnik - Impacto LKS Chałupki 3:0
 • AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik - INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski 2:3
 • Jedynka Jankowice II - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I 3:1
 • Fundacja Set-Mix - Dwójka Świerklany Projtrans 0:3

Zaległe:

 • Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I - Fundacja Set-Mix 3:0

Emocji nie zabrakło w spotkaniach II Ligi, w której toczy się walka o miejsca 1-8. Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II i Create Michel Ro-Jo Team Świerklany, które odrabiał zaległości. Pewnie w trzech setach triumfowali w tym meczu gospodarze. Obydwa zespoły rozegrały w tym tygodniu po jeszcze jednym meczu. Siatkarze Create przegrali na wyjeździe z liderem - SMUKS Orzesze w trzech setach, z kolei lędzinianie ulegli na własnym parkiecie wiceliderowi - Floorsky Pawłowice 2:3. Sporo emocji było także w spotkaniu pomiędzy sąsiadami z ligowej tabeli - Strzelcem Gorzyczki i Top Ten Rybnik. O losach meczu rozstrzygnął tie-break, który padł łupem gości, którzy dzięki wygranej zrównali się w tabeli punktami z rywalami. W ostatnim spotkaniu zajmujący trzecią lokatę Albion Team wygrał w pięciu setach w Pszowie z miejscowym Ino-Wino Jar-Trans Fox.

II Liga 1-8:

 • Strzelec Gorzyczki - Top Ten Rybnik 2:3
 • Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów - Albion Team 2:3
 • SMUKS Orzesze - Create Michel Ro-Jo Team Świerklany 3:0
 • Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II - Floorsky Pawłowice 2:3

Zaległe:

 • Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II - Create Michel Ro-Jo Team Świerklany 3:0

W rywalizacji o miejsca 9-15 w II Lidze odbyły się wszystkie trzy zaplanowane spotkania. W pierwszym z nich Beer Team Rybnik zwyciężył po tie-breaku z Volleyem Pszów. W drugim zawodnicy GAPa Rybnik pokonali w czterech setach z OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle. W ostatnim meczu 19. kolejki spotkały się ze sobą Victoria Pilchowice i Hold My Beer. Lepsi po tie-breaku okazali się gospodarze, którzy umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

II Liga 9-15:

 • Beer Team Rybnik - Volley Pszów 3:2
 • GAPa Rybnik - OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3:1
 • Victoria Pilchowice - Hold My Beer 3:2

Kolejna, 20 seria gier rozpocznie się w poniedziałek. Więcej informacji, szczegółowe terminarze i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.