Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ROW nie wyraża zgody na mecz z Odrą w nowym terminie

ROW 1964 Rybnik wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nie wyraża zgody na rozegranie pucharowego spotkania z Odrą Wodzisław w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

ROW nie wyraża zgody na mecz z Odrą w nowym terminie

Klub zwraca uwagę, że nie jest to pierwsza zmiana terminu spotkania. ROW nie zgadza się na proponowany termin z uwagi na mecze ligowe.

Oświadczenie ROW-u 1964 Rybnik

W związku z przełożeniem i ustaleniem nowego terminu rozegrania meczu z MKS Odrą Wodzisław w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik podczas obrad Podokręgu Rybnik w dniu 27.02.2020, Klub Sportowy ROW 1964 Rybnik pragnie oświadczyć, iż nie wyraża zgody na rozegranie tego spotkania w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

Na wstępie pragniemy poinformować, iż w dniu 26 lutego wystosowaliśmy pismo do Podokręgu Rybnik z informacją, iż nie zgadzamy się na odwołanie spotkania zaplanowanego na 29 lutego 2020 roku i rozegrania go w innym terminie.

Warto zaznaczyć, że termin 29 lutego 2020 roku ustalony był już po raz drugi. Pierwszy obligatoryjny termin rozegrania spotkania z Odrą Wodzisław Podokręg Rybnik wyznaczył na listopad 2019 roku, lecz ostatecznie ze względu na prośbę klubu z Wodzisławia, który argumentował ją długą przerwą po zakończeniu rundy został przełożony.

Drugi termin wyznaczony na dzień 29 lutego został uzgodniony i zaaprobowany przez obie drużyny 31 października 2019 roku. Jako, że mecz pucharowy miał się odbyć przed rozgrywkami ligowymi, dostosowaliśmy do niego okres przygotowawczy naszego zespołu.

Proponowany termin (15 kwietnia), nakłada się z ligowym terminarzem naszej drużyny w ramach rozgrywek III ligi grupy III:

  • sobota, 4 kwietnia z Gwarkiem Tarnowskie Góry
  • środa, 8 kwietnia z Miedzią II Legnica
  • sobota, 18 kwietnia ze Stalą Brzeg
  • sobota, 25 kwietnia z Ruchem Zdzieszowice

Pragniemy zaznaczyć, iż termin meczu 23. kolejki III ligi, grupy III z rezerwami Miedzi Legnica (8 kwietnia) został zmieniony ze względu na Święta Wielkanocne. Ponieważ będzie to już cykl rozgrywek ligowych, nie tylko bardzo ważny ze względu sportowego, ale również wytrzymałościowego, przerwa po świętach miała nam dać naszym zawodnikom więcej wytchnienia po meczach rozgrywanych w sobotę i środę.

W związku z powyższym jeszcze raz oświadczamy, iż zaproponowana data rozegrania meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik z Odrą Wodzisław na 15 kwietnia jest przez nasz Klub nie do przyjęcia, tym bardziej, że Podokręg Rybnik znał nasze stanowisko.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Klubu Sportowego ROW 1964 Rybnik

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Sejan (46.134. * .127) 03.03.2020 19:21

Przyjmę zakład, że bez względu na termin ten mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Stadion w Wodzisławiu nie spełnia żadnych wymogów do rozegrania meczu jako imprezy masowej, w dodatku podwyższonego ryzyka. A przez miesiąc tego nie zrobią, nie ma żadnych szans.

~Ksg (188.137. * .64) 03.03.2020 17:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dajmy czas Odrze do następnego sezonu... W październiku był termin znany,a tu trzy (!) dni przed meczem odwołują...

~jendrzej (83.10. * .142) 01.03.2020 11:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Marb.Jak się nie posiada stadionu do takiej imprezy to jest zmiana gospodarza ,gra bez publiki przyjezdnej,z publiką gospodarzy albo walkower.Tyle w przepisach.

~MarB (5.173. * .203) 01.03.2020 11:21
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

gościu a ta jesień i tłumaczenie się dłuższym sezonem dla piłkarzy zamiast puszczeniem ich na urlopy a następnie granie sparingów chyba aż do grudnia. Ile czasu było na przygotowanie stadionu, tak tak, mosir mosir mosr. Bo w listopadzie to nikt nie wiedział że się stadion nie nadaje na takie granie z kibicami gości. I nagle bo opinia straży na kilka dni przed meczem. Kibice chcą meczu z kibicami gości, takiego meczu nie było dla większości nigdy, a tutaj władni udają ze cokolwiek robią w tym kierunku i to kolejny przykład zaklamania

Angelonielot 01.03.2020 10:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Tłumaczenie się Rowu meczami ligowymi jest po prostu śmieszne, a czy Odra nie gra w tym czasie swoich meczów ligowych? Gra i to 5 kolejek głównie z drużynami z czoła tabeli, w których prawdopodobnie rozstrzygnie się, czy będziemy walczyć o awans do 3 ligi. Niestety to, co w europie jest normalne, czyli granie meczy co 3 dni, u nas w Polsce jest uważane za wielką krzywdę do piłkarzy i latem nas potem Europa strasznie weryfikuje, jak trzeba grac mecze co 3 dni.

Don_C 29.02.2020 23:08
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Jak nie lubię row-u tak walkower powinien być już dawno. Nie macie dziady stadionu to 0-3 w plecy i koniec. Niech wam się oczy oświecą.

~borok (155.133. * .231) 29.02.2020 19:55
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

proponuję przenieść na cisową podobno to najlepszy obiekt w województwie tak twierdzi niejaki nielot lub do bogdanowic tam gdzie ich nazwa

~Politanaa (37.248. * .136) 29.02.2020 18:39
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Jeszcze co do filmikow to Row pierwszy dodal filmik z zapowiedzia a policja takie filmiki mo w dupi.
Mecz sie nie odbyl bo "Mosir" nie przygotowal stadionu zeby to byla impreza masowa tego co wszyscy chca!
Mecz sie odbedzie w Wodzislawiu tak czy siak!

~walkower (195.14. * .52) 29.02.2020 16:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

no i właśnie chociażby z takich filmików policja może wydać negatywną opinię. Dlaczego myślisz że mój Row, ani mój Row ani moja Odra. Ale nie mogą zapewnić bezpieczeństwa na meczu to przenieść mecz albo rozegrać bez kibiców. Wtedy Odra Nowiny zrobią transmisję. a przypadki przeniesienia meczu po negatywnej opinii Policji już były i to z zastrzeżeniem albo gracie na wyjezdzie albo walkower. Ale Odrze będą przekładać do 2035 aż wyremontują lub uprzątną stadion...

~Politanaa (37.248. * .136) 29.02.2020 16:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Walkower tym pismem sie twoj Row osmiesza!!
A co do filmikow zobacz se od twoich pseudo kibicow a potem oceniaj

~Walkower (195.14. * .52) 29.02.2020 15:23
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

Może niech zagrają w niedzielę po sobotnim meczu odry. Stadion nie jest przystosowany to przenosimy mecz do Rybnika i po kłopocie. Dlaczego ten mecz jest kilkukrotnie przesuwany, nie umia zrobić porządku na stadionie to nara. Druga sprawa to te śmieszne filmiki '' kibiców'' z Wodzislawia. 4 liga a im się wydaje że ekstraklasa

~Kumatyzdzislaw (87.101. * .96) 29.02.2020 14:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Każdy już dawno wiedział że tego meczu nie bedzie

~borok (155.133. * .231) 29.02.2020 14:11
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

brawo tak trzymać jak nie chce się rozegrać meczu odrze to wymysla różne sztuczki aby to przełożyć bo po sezone a to stadion nie gotowy za chwilę powiedzą że mają sraczkę i nie mogą

~markos1 (85.190. * .232) 29.02.2020 12:46
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Zmęczeni sezonem. Biedny Energetyk.

~Politanaa (37.248. * .136) 29.02.2020 12:40
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Row sie boi i chce walkowera!

Odra i tak was dopadnie!!