Volley przegrał na inaugurację fazy play-off

Na tarczy wrócili z Tychów siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy w pierwszym spotkaniu fazy play-off II Ligi przegrali z miejscowym TKS-em w trzech setach.

Volley przegrał na inaugurację fazy play-off

Przed spotkaniem faworytem rywalizacyji wydawali się być gospodarze, którzy w zakończonej przed dwoma tygodniami fazie zasadniczej rozgrywek w 5 grupie II Ligi uplasowali się na 1. miejscu. Rybniczanie zakończyli rozgrywki na 4. miejscu tracąc do rywali aż szesnaście "oczek".

Mimo to, sobotnie spotkanie fazy play-off pomiędzy TKS-em i Volleyem dostarczyło sporo emocji. Od początku lepiej prezentowali się gospodarze, którzy konsekwentnie powiększali swoją przewagę i wygrali ostatecznie w premierowej odsłonie do 21. W drugiej partii prowadzeni przez Wojciecha Kasperskiego goście znacznie bardziej przeciwstawili się rywalom i ulegli im w wyrównanej, rozstrzyganej na przewagi końcówce (26:24). W trzeciej odsłonie od początku dominowali tyszanie, którzy wygrali wysoko do 18, a całe spotkanie 3:0 obejmując tym samym prowadzenie w rywalizacji do trzech zwycięstw.

TKS Tychy - TS Volley Rybnik 3:0 (25:21, 26:24, 25:18)

TKS: Szczechowicz, Czerwiński, Żłobecki, Aniołek, Miller, Dzierżanowski oraz Gepfert (libero), Szmajduch, Sobkowiak, Michalec

Volley: Andrulewicz, Kupczak, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski oraz Gdowski (libero), Skowronek, Mazurek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].