RALPS: Lędziny górą w hicie. SMUKS z drugą porażką

Sporo działo się na siatkarskich parkietach w meczach 20. kolejki Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W meczu na szczycie I Ligi lider - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I pokonały bez straty seta byłego już wicelidera - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik. W hicie rozgrywek II Ligi lider - SMUKS Orzesze przegrał z wiceliderem - Floorsky Pawłowice.

W ostatnim tygodniu rozegrano cztery z pięciu zaplanowanych spotkań. W pierwszym z nich Dwójka Świerklany Projtrans zmierzyła się z Jedynką Jankowice II. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:2. W drugim meczu siatkarze INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski wygrali bez straty seta z SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec. W hicie kolejki lider - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I pokonał w trzech setach dotychczasowego wicelidera - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik. W czwartym spotkaniu Leśna Perła Damons Rybnik pokonała na wyjeździe Fundację Set-Mix 1:3. Mecz pomiędzy Impacto LKS Chałupki i Orton Flex Pawłowice przełożony został na inny termin.

Zespoły występujące w I Lidze rozegrały także dwa zaległe spotkania. W pierwszym z nich SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec przegrał po tie-breaku z Orton Flex Pawłowice. W drugm również po tie-breaku aktualny Mistrz - Leśna Perła Damons wygrał z Dwójką Świerklany Projtrans.

• Leśna Perła Damons Rybnik - Dwójka Świerklany Projtrans 3:2

W II Lidze zespoły grające o miejsca 1-8 rozegrały trzy z czterech spotkań. Dwa z nich zakończyły się po tie-breaku. W pierwszym z nich, w którym zmierzyły się dwie ostatnie drużyny tabeli lepsi okazali się zamykający tabelę zawodnicy Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów, którzy bez straty seta pokonali na wyjeździe Create Michel Ro-Jo Team Świerklany. W drugim meczu trzeci w tabeli Albion Team przegrał po tie-breaku ze Strzelcem Gorzyczki. Również tie-break rozstrzygnął o losach meczu wicelidera - Floorsky Pawłowice z liderem - SMUKS Orzesze. Lepsi okazali się w tym meczu gospodarze. Mecz pomiędzy Top Ten Rybnik i Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II został przełożony na inny termin.

II Liga 1-8:

• Create Michel Ro-Jo Team Świerklany - Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 0:3
  • Albion Team - Strzelec Gorzyczki 2:3
  • Floorsky Pawłowice - SMUKS Orzesze 3:2

Tylko dwa mecze 20. kolejki rozgrywek odbyły się w grupie rywalizującej o miejsca 9-15 w II Lidze. W pierwszym z nich lider tabeli - SiKReT Gliwice bez straty seta pokonał  GAPa Rybnik. W drugim, w którym rozegrano pięć setów Volley Pszów przegrał na własnym parkiecie z Victorią Pilchowice.

Mecz pomiędzy OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle i Beer Team Rybnik odbędzie się w innym terminie.

W ubiegłym tygodniu rozegrano także jedno zaległe spotkanie. Beer Team Rybnik przegrał w nim na wyjeździe z OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1:3.