środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Siatkarska Liga Narodów przełożona

18.03.2020 19:09 | 0 komentarzy | rafbl

FIVB z uwagi na pandemię koronawirusa podjęła decyzję o przełożeniu rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Cykl turniejów, które odbywać się miały na przełomie maja i czerwca (22 maja- 21 czerwca) przełożono na czas po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Informacja ta wpłynie z pewnością na cykl przygotowań prowadzonej przez Vitala Heynena reprezentacji Polski do olimpijskich zmagań.

Siatkarska Liga Narodów przełożona
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lozanna, 13 marca 2020 r.

Drodzy Przyjaciele,

w świetle trwającej epidemii koronawirusa i po uważnych konsultacjach ze wszystkimi uczestniczącymi narodowymi federacjami oraz odpowiednimi władzami, została podjęta, przy poparciu Zarząd FIVB, decyzja o przełożeniu Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Mimo iż wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wspaniałe momenty w VNL, obecna sytuacja na świecie jest bezprecedensowa i dla ochrony zdrowia i dobra naszych zawodników, oficjeli i kibiców, co jest najwyższym priorytetem FIVB, uznano że taki środek zapobiegawczy jest w najlepszym interesie wszystkich, których to dotyczy.

Decyzja o przełożeniu VNL zagwarantuje zawodnikom możliwość skupienia się na własnym zdrowiu i formie i pozwoli krajowym ligom, które musiały teraz zawiesić swoje mecze, rozegrać do końca sezony, gdy sytuacja ulegnie poprawie. FIVB patrzy oczywiście z optymizmem w przyszłość i czujemy się zobowiązani do rozegrania naszych zawodów po igrzyskach olimpijskich; będziemy też nadal ściśle z Wami współpracować, by znaleźć dla mnich odpowiedni przyszły termin.

FIVB solidaryzuje się Wami wszystkimi w tym trudnym czasie i przekazuje najszczersze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym zaistniałą sytuacją.

Ze sportowym pozdrowieniem

Ary S. Graça F°

Prezydent FIVB