Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Euro 2020 odwołane! Mecze Polaków przełożone!

17.03.2020 14:52 | 0 komentarzy | kozz

Nie będzie w tym roku Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Zostały przeniesione na 2021 rok. Powód? Koronawirus.

Euro 2020 odwołane! Mecze Polaków przełożone!
Kamil Glik z Jastrzębia-Zdroju w Mistrzostwach Europy najszybciej może wystąpić za rok.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

UEFA poinformowała krajowe federacje podczas dzisiejszej wideokonferencji o przełożeniu turnieju finałowego Mistrzostw Europy na 2021 rok z powodu zagrożenia epidemicznego. Mistrzostwa mają zostać rozegrane w dniach 11 czerwca - 11 lipca przyszłego roku.

Euro 2020 miało odbyć się w terminie od 12 czerwca do 12 lipca tego roku. Po raz pierwszy mistrzostwa miały odbyć się w 12 krajach w tym we Włoszech i w Hiszpanii, gdzie pandemia koronawirusa ma największy rozmach. 

W marcu 2020 mieliśmy poznać komplet uczestników po meczach barażowych o awans do czempionatu. Mecze zostały odwołane. 

Reprezentacja Polski ma już zapewniony udział w Mistrzostwach Europy. W fazie grupowej w meczach rozgrywanych w Bilbao i Dublinie ma zmierzyć się ze Szwecją, Hiszpanią i jedną drużyną wyłonioną poprzez baraże.

Ponadto nie odbędą się dwa towarzyskie mecze Polaków, które miały zostać rozegrane w marcu. Spotkania z Finlandią i Ukrainą zostały przełożone na czerwiec.

Przełożenie Euro to zła informacja dla kibiców, którzy wybierali się na imprezę. Spora część ma już wykupione bilety na mecze, zapewnione loty i bazę noclegową. Na odwołanie imprezy można spojrzeć także pozytywnie, bowiem w przypadku ustąpienia wirusa w ciągu miesiąca - dwóch, będzie można dokończyć sezon ligowy, który aktualnie został wstrzymany, a ze względu na Euro 2020 miał zostać zakończony do 15 maja.