środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

CEV podzieliła miejsca w europejskich pucharach

19.03.2020 19:15 | 0 komentarzy | rafbl

Europejska Konfederacja Siatkówki - CEV opublikowała ranking na podstawie którego przyznawać będzie miejsca w europejskich pucharach w sezonie 2020/2021. Polska federacja łącznie otrzymała siedem miejsc.

CEV podzieliła miejsca w europejskich pucharach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ranking CEV stworzony został w oparciu o punkty przyznawane zespołom za występy na europejskich parkietach w sezonach 2017, 2018 i 2019. Polska federacja otrzymała łącznie w przyszłorocznej edycji zmagań na starym kontynencie siedem miejsc.

W rankingu Ligi Mistrzów polska federacja zajęła z 387 punktami trzecią lokatę ustępując miejsca federacją Włoch i Rosji, dzięki czemu w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów udział wezmą trzy najlepsze zespoły. Duży udział w wysokim miejscu jakie zajęła nasza federacja miały bardzo dobre występy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla, które przed zawieszeniem rozgrywek w Europie spowodowanym pandemią koronawirusa dotarły do ćwierćfinału rozgrywek.

W rozgrywkach Ligi Mistrzyń kobiet w przyszłym roku nasz kraj reprezentować będą dwa zespoły. Pozwala na to czwarte miejsce jakie polska federacja zajęła w rankingu.

PZPS będzie mógł także wystawić jeden zespół w Pucharze Challenge kobiet i jeden w Pucharze Challenge mężczyzn.

Na tą chwilę nie wiadomo kiedy rozpoczną się rozgrywki w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Siatkarskie środowisko czeka jak na razie na informację czy i kiedy wznowione zostaną aktualne rozgrywki, w których w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel ma do rozegrania dwumecz z włoskim Itasem Trentino.