Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jastrzębski Węgiel wycofał się z Ligi Mistrzów

29.03.2020 18:05 | 0 komentarzy | kozz

Rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów jeszcze nie zostały odwołane, ale Jastrzębski Węgiel, który dotarł do ćwierćfinału już podjął decyzję o wycofaniu się z rywalizacji. 

Jastrzębski Węgiel wycofał się z Ligi Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka dni temu poznaliśmy decyzję władz polskiej ligi, która zdecydowała się zakończyć batalię o tytuł mistrza Polski, nie przyznając ostatecznie medali żadnej z drużyn. Jastrzębski Węgiel zakończył rywalizację na czwartym miejscu. Decyzji o odwołaniu europejskich rozgrywek jednak wciąż nie ma. 

- Chodzi głównie o kwestie bezpieczeństwa. Nie będzie realnej możliwości rozegrania żadnego meczu, bo rozgrywki krajowe się zakończyły. Według mnie ta edycja Ligi Mistrzów także nie zostanie zakończona. Liczę, że w związku z tym iż dotarliśmy w tym sezonie do pierwszej ósemki, to władze CEV dadzą nam szansę wystartować w przyszej edycji Ligi Mistrzów - mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

W ćwierćfinale LM siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli zmierzyć się z włoskim Trentino Itas. Dwumecz początkowo przeniesiono na neutralny teren w słoweńskim Mariborze, ale później zdecydowano o całkowitym zawieszeniu rozgrywek.