Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Jastrzębianie czekają na decyzję w sprawie Ligi Mistrzów

06.04.2020 15:11 | 0 komentarzy | rafbl

Jastrzębski Węgiel wydał komunikat w sprawie gotowości do kontynuacji rozgrywek Ligi Mistrzów, które zawieszono z powodu pandemii koronawirusa i czeka na decyzję CEV. Prezentujemy treść klubowego komunikatu.

Jastrzębianie czekają na decyzję w sprawie Ligi Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. dotyczący Ligi Mistrzów

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w związku z zawieszeniem rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 na etapie ćwierćfinałów i brakiem dalszych decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV) w tym zakresie, wystosowaliśmy pismo do CEV, w którym nasz klub wyraził wolę dokończenia bieżącej edycji tych rozgrywek w późniejszym terminie, jeżeli zapadnie takowa decyzja europejskich władz siatkarskich i jeżeli będzie to możliwe w obliczu panującej pandemii COVID-19. Stale podkreślamy, że zdrowie zawodników jest najważniejsze.

Jednocześnie przypominamy, że nasz klub zawarł porozumienie z zawodnikami o zakończeniu z dniem 31 marca 2020r. kontraktów w zakresie świadczenia usług sportowych, natomiast kontrakty dotyczące świadczenia usług reklamowych w sezonie 2019/2020 nadal będą obowiązywać. Zawarte porozumienie uwzględnia również ewentualny udział zawodników i sztabu szkoleniowego w dokończeniu obecnej edycji Ligi Mistrzów w przypadku stosownej decyzji CEV w tym zakresie.

Ponadto w naszym piśmie skierowanym do CEV wystąpiliśmy z wnioskiem, aby w przypadku braku możliwości dokończenia bieżącej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów do kolejnej jej edycji w sezonie 2020/2021 włączony został zespół Jastrzębskiego Węgla oraz inne zespoły, które w tej edycji pozostały jeszcze w grze, a z przyczyn od nich niezależnych nie mają możliwości dokończenia tych rozgrywek.

Wobec złożonego pisma klub oczekuje na ostateczne stanowisko CEV w tej sprawie.

Adam Gorol

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel