Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Jakub Popiwczak zostaje w Jastrzębskim Węglu

09.05.2020 15:11 | 0 komentarzy | rafbl

Podstawowy libero Jastrzębskiego Węgla - Jakub Popiwczak przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa reprezentanta Polski obowiązywać będzie przez dwa kolejne sezony.

Jakub Popiwczak zostaje w Jastrzębskim Węglu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24-letni Jakub Popiwczak w barwach Jastrzębskiego Węgla występuje od ośmiu lat. Z "pomarańczowymi" zdobył w tym czasie cztery brązowe medale Mistrzostw Polski oraz brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom. To miejsce, w którym tak naprawdę wychowałem się siatkarsko. Może nie zaczynałem tutaj swojej przygody z siatkówką, ale jestem z tym miejscem związany i jest mi tu dobrze. Mogę się tutaj realizować zarówno indywidualnie, jak i z całym zespołem, bo co roku gramy o najwyższe cele; bo mogę codziennie trenować i grać z zawodnikami z najwyższego światowego poziomu. Nic więcej dodawać nie muszę – uśmiecha się libero Jastrzębskiego Węgla.

Popiwczak jest kolejnym z podstawowych zawodników "pomarańczowych" który przedłużył kontrakt z klubem. Wcześniej nową umowę podpisał kapitan Jastrzębskiego Węgla - Lukas Kampa.

W koncepcji budowania zespołu na nowy sezon założyliśmy przede wszystkim utrzymanie jego trzonu. Na kolejny sezon zostaje w Jastrzębskim Węglu Lukas Kampa, natomiast dzisiaj z radością ogłaszamy kontynuację współpracy z drugim z filarów naszego zespołu, Jakubem Popiwczakiem. Jest to zawodnik, który z punktu widzenia naszego Klubu stanowi wielką wartość. Przeszedł drogę od adepta Akademii Talentów do pierwszego zespołu, udowadniając że marzenia się spełniają. Kuba to wielki talent, dobry „duch” zespołu, jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w kraju, reprezentant Polski i bardzo ważna postać w zespole Jastrzębskiego Węgla. Naprawdę trudno byłoby mi sobie wyobrazić nasz zespół bez Jakuba Popiwczaka. Dlatego bardzo się cieszę, że jeszcze przynajmniej przez najbliższe dwa sezony będzie on występował w barwach naszego Klubu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

O kolejnych ruchach transferowych Jastrzębskiego Węgla informować będziemy wkrótce.