Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

GKS Jastrzębie trenuje na pełnych obrotach [ZDJĘCIA, WIDEO]

12.05.2020 13:22 | 0 komentarzy | kozz

Pierwszoligowiec z Jastrzębia-Zdroju wrócił do treningów grupowych. Zgodnie z zaleceniami mającymi na celu powrót rozgrywek, podopieczni trenera Jarosława Skrobacza przygotowują się do wznowienia przerwanego sezonu 2019/20. Zobacz zdjęcia z wtorkowego porannego treningu na boisku przy Kościelnej.

GKS Jastrzębie trenuje na pełnych obrotach [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezon 2019/20 w Fortuna I Lidze został przerwany po 22. kolejkach przez rozkręcającą się pandemię koronawirusa. GKS Jastrzębie po zimowych przygotowaniach zdołał rozegrać dwa mecze wiosną 2020 roku. Najpierw podopieczni trenera Skrobacza zremisowali bezbramkowo w wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów, następnie w szalonym stylu wywalczyli u siebie trzy punkty z Radomiakiem Radom przegrywając do 76. minuty 0:2, a już po kolejnych siedmiu minutach prowadząc 3:2. Cztery punkty zdobyte w dwóch wiosennych meczach oraz trzydzieści wywalczonych jesienią sprawiło, że GKS plasuje się na piątym miejscu w tabeli, co na dziś oznacza baraż o awans do PKO BP Ekstraklasy. 

Zespół Medyczny Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadził wcześniej analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w jastrzębskim klubie i wyraził zgodę na treningi drużynowe. GKS trenuje w 25-osobowej grupie od poniedziałku, 11 maja, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2020 roku. Wtorkowy trening odbył się w dwóch grupach. Wznowienie sezonu w Fortuna 1 Lidze prawodopodobnie nastąpi 5-7 czerwca.