Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Hokeiści JKH czekają na Jastor

14.05.2020 12:05 | 0 komentarzy | adi

W związku z wprowadzeniem kolejnego etapu "odmrażania" sportu, JKH GKS Jastrzębie planuje rozpocząć treningi. Czeka tylko na otwarcie Jastoru.

Hokeiści JKH czekają na Jastor
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wznowienie treningów możliwe jest dzięki trzeciemu etapowi "odmrażania" sportu, który rozpocznie się w poniedziałek. Od tego dnia możliwe będzie ograniczone korzystanie z hal - w tym też z lodowisk. Klub czeka na wytyczne Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który musi dostosować otwarcie swoich obiektów do nowego zarządzenia. Jak tylko Jastor zostanie otwarty, jastrzębianie rozpoczną treningi siłowe.

- W czwartek jako sztab szkoleniowy spotkamy się z zawodnikami (zachowując jednakże wszelkie ograniczenia w kontaktach międzyludzkich) i zarazem przedstawimy im dalszy plan działań na najbliższe tygodnie. Ponadto przeprowadzimy niezbędne indywidualne testy dyspozycji fizycznej - tłumaczy Rafał Bernacki, drugi trener JKH. - Gdy tylko obiekt będzie gotów na przyjęcie naszych zawodników, to zaczynamy ciężką pracę. Na razie nie jest to możliwe, ale i tak środowa decyzja w sprawie "odmrożenia sportu" budzi nasz optymizm - dodaje.

Z drużyną będzie też trener Robert Kalaber, który okres pandemii spędzał w swoim kraju. Szkoleniowiec nie będzie musiał przechodzić dwutygodniowej kwarantanny.