Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Piast Gliwice na tydzień przed ligą. "Mecze bez publiczności to dziwna sytuacja" [ZDJĘCIA, WIDEO]

21.05.2020 11:46 | 0 komentarzy | kozz

Mistrz Polski, Piast Gliwice intensywnie pracuje nad formą, aby móc skutecznie rozpocząć dalszą część sezonu, która została przerwana przez pandemię koronawirusa. Głos na temat przygotowań zabrali piłkarze Piasta: Jakub Czerwiński, Sebastian Milewski i Uros Korun.

Piast Gliwice na tydzień przed ligą. "Mecze bez publiczności to dziwna sytuacja" [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jesteśmy podekscytowani. Ciężko trenowaliśmy w ostanim tygodniu. Czujemy się coraz lepiej, czujemy, że forma rośnie. Liczymy godziny do pierwszego meczu. Myślę, że przyjdzie czas na ocenę naszej formy po kilku meczach rozegranych w lidze. Wierzę w ten zespół i wierzę, że zaczniemy wygrywać od samego początku. Na treningach to wygląda tak, jakby nikt z nas nie miał przerwy, ale nie zapominajmy, że ta przerwa była jednak bardzo długa. Musimy być przygotowani na to, że będziemy grali przy pustych trybunach. Niestety takie mamy czasy w tej chwili, że nie będziemy słyszeli dopingu kibiców i nie będziemy słyszeli pomocy z ich strony, ale zrobimy wszystko, żeby zadowolić ich przed telewizorami, tak aby wspierali nas w dalszej części sezonu - powiedział obrońca Jakub Czerwiński.

- Jest podekscytowanie, ale wiemy, że musimy jeszcze trochę popracować. Jest parę elementów do poprawy, dopiero niedawno tak naprawdę zaczęliśmy treningi i udoskonalamy te elementy nad którymi powinniśmy pracować. Pracujemy cały czas mocno i intensywnie. Nie możemy się doczekać kiedy w końcu wrócimy do gry. Sam po sobie mogę powiedzieć, że forma jest rosnąca, ale nie czuję się jeszcze na tyle optymalnie. Mam nadzieję, że w pierwszym meczu będę już w najlepszej dyspozycji. Mecze bez publiczności to dziwna sytuacja. Będzie to trochę wyglądało jak sparing, bo bez dopingu kibiców, ale nie zapomnimy o tym, że mecz będzie odbywał się o wysoką stawkę. Będziemy musieli się zmobilizować, dobrze w głowach nastawić i dać z siebie wszystko - powiedział pomocnik Sebastian Milewski.

- Wszyscy czekamy aż rozpocznie się liga. Ciężko teraz trenujemy, robimy wszystko, żeby być dobrze przygotowanym na pierwszy mecz. Wiemy, że przed nami 11 meczów i każdy będzie bardzo ważny. Bardzo dobrze przetrenowaliśmy obóz w Arłamowie. Wszyscy jesteśmy zdrowi i oby tak dalej. Mecze bez kibiców to będzie zupełnie coś innego. Widzieliśmy już to podczas meczu z Lechią Gdańsk w marcu, na wielkim pustym stadionie. Musimy się na to przygotować psychicznie i walczyć do końca - powiedział słoweński obrońca Piasta Uros Korun.


www.piast-gliwice.eu