Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

David Smith na dłużej w ZAKSIE

22.05.2020 09:02 | 0 komentarzy | rafbl

Pandemia koronawirusa nie przeszkadza Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w budowaniu składu na przyszły sezon. Dowodem na to jest przedłużenie kontraktu z amerykańskim środkowym - Davidem Smithem.

David Smith na dłużej w ZAKSIE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku do ZAKSY dołączył przez sezonem 2019/2020. Przedwcześnie zakończone rozgrywki były dla Davida Smitha udane. W 20 rozegranych meczach Amerykanin zapisał na swoim koncie 159 punktów. Złożyły się na to 119 skuteczne ataki, 29 bloków i 11 asów serwisowych. Środkowy dwukrotnie nagradzany był statuetką MVP spotkania.

Jak przyznaje Smith, nie zastanawiał się on długo nad pozostaniem w prowadzonym przez Nikolę Grbicia zespole. Duży wpływ na jego decyzję miał fakt, ze dobrze czuje się w ZAKSIE zarówno pod względem sportowym jak i osobistym.

Jestem podekscytowany powrotem do ZAKSY. Kiedy zaczęliśmy z rodziną rozważać gdzie mógłbym zagrać w kolejnym sezonie – byliśmy zgodni. W Kędzierzynie-Koźlu czujemy się jak w domu. Tutaj wszystko jest takie, jak można oczekiwać: organizacja w klubie, trener, sztab szkoleniowy, koledzy z zespołu, fani. Do tego, co ważne, nie tylko ja czułem się dobrze pod względem siatkarskim i sportowym, ale również moja rodzina była tutaj szczęśliwa. Nie ukrywam, że było to czynnikiem skłaniającym mnie do podjęcia właśnie takiej decyzji. Przez lata moi bliscy byli moimi najwierniejszymi kibicami i powrót tutaj bez nich nie byłby dla mnie spełnieniem – o wsparciu rodziny i argumentach przemawiających „za” pozostaniem w Kędzierzynie-Koźlu mówi zawodnik.

Nadchodzący sezon będzie dla Smitha piątym w rozgrywkach Plus Ligi. Dotychczas występował on w zespołach z Radomia, Zawiercia i Rzeszowa.

Amerykański środkowy jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w zespole z Kędzierzyna-Koźla. Wcześniej kontrakty z klubem przedłużyli: Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik.