Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Trwa kompletowanie kadry gliwickiego AZS-u

24.05.2020 09:57 | 0 komentarzy | rafbl

Ruszyła transferowa karuzela wśród zespołów siatkarskiej I Ligi Kobiet. Pierwsze kadrowe ruchy widać także w gliwickim AZS-ie. Władze klubu potwierdziły przedłużenie kontraktów z pięcioma zawodniczkami.

Trwa kompletowanie kadry gliwickiego AZS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę gliwiczanki przedwcześnie zakończone rozgrywki w sezonie 2019/2020 zakończyły na 7. miejscu. Ambicje zespołu były większe, jednak na przeszkodzie w poprawieniu lokaty w fazie play-off przeszkodziła pandemia koronawirusa. Władze AZS-u tuż po zakończeniu sezonu rozpoczęły pracę nad budowaniem kadry na kolejny sezon i w efekcie przedłużyły kontrakty z pięcioma zawodniczkami.

Dla trzech zawodniczek, które zdecydowały się na pozostanie w zespole z Gliwic nadchodzące rozgrywki będą trzecimi w barwach AZS-u. Kontrakty na sezon 2020/2021 podpisały: 20-letnia przyjmująca - Joanna Ciesielczyk, 25-letnia libero - Aleksandra Elko i mająca za sobą epizod w reprezentacji Polski, 29-letnia środkowa - Sylwia Pelc.

Barwy Akademiczek w rozgrywkach I Ligi Kobiet w sezonie 2020/2021 reprezentować będzie także  kapitan zespołu - Agata Skiba. 29-letnia przyjmująca mimo ofert z innych klubów postanowiła przedłużyć kontrakt z AZS-em.

Ostatnią siatkarką z którą władze gliwickiego klubu przedłużyły kontrakt z AZS-em jest 20-letnia Julia Wałek. Dla młodej atakującej nadchodzące rozgrywki będą drugimi w barwach gliwickiego zespołu.

O kolejnych transferowych ruchach gliwickiego zespołu informować będziemy wkrótce. Akademiczki przygotowania do rozgrywek rozpoczną na przełomie lipca i sierpnia.