Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Reprezentantka zostaje w Gliwicach

27.05.2020 10:05 | 0 komentarzy | rafbl

Młodzieżowa reprezentantka Ukrainy - Valeriia Nudha przedłużyła kontrakt z pierwszoligowym AZS-em Gliwice. Dla mogącej grać zarówno na przyjęciu jak i ataku zawodniczki nadchodzący sezon będzie drugim w barwach Akademiczek.

Reprezentantka zostaje w Gliwicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

18-letnia Valeriia Nudha do gliwickiego zespołu dołączyła przed sezonem 2019/2020, jednak z uwagi na względy formalne okazję do debiutu miała dopiero na początku 2020 roku.

Młodzieżowa reprezentantka Ukrainy wniosła do prowadzonego przez Wojciecha Czaplę zespołu wiele jakości. Skuteczne ataki i trudne zagrywki wielokrotnie sprawiły rywalkom AZS-u sporo problemów.

Młoda zawodniczka gliwickiego zespołu w przerwie między sezonami miała wziąć udział z reprezentacja Ukrainy w Mistrzostwach Europy juniorek. Pandemia koronawirusa zmusiła jednak organizatorów do odwołania imprezy.

Nudha to szósta zawodniczka, która postanowiła przedłużyć kontrakt z AZS-em. Wcześniej uczyniły to Agata Skiba, Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Elko, Sylwia Pelc i Julia Wałek. O kolejnych ruchach kadrowych gliwickiego zespołu informować będziemy wkrótce.