Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Łukasz Wiśniewski opuszcza ZAKSĘ

29.05.2020 10:16 | 0 komentarzy | rafbl

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łukasz Wiśniewski po ośmiu latach opuszcza klub.

Łukasz Wiśniewski opuszcza ZAKSĘ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31-letni zawodnik do klubu z Kędzierzyna-Koźla trafił przed sezonem 2012/2013 z AZS-u Częstochowa. W czasie ośmiu sezonów w jakich występował w ZAKSIE zdobył z nią trzy złote i dwa srebrne medale Mistrzostw Polski, cztery Puchary Polski i Superpuchar Polski. Czterokrotnie uznawany był także najlepszym blokującym Pucharu Polski (2013, 2014, 2017, 2019).

W zakończonym przedwcześnie sezonie Plus Ligi Łukasz Wiśniewski wystąpił we wszystkich 24 meczach, w których zdobył 199 punktów. Złożyły się na nie 139 skuteczne ataki, 40 bloków i 20 asów serwisowych. Ponadto wystąpił on w 4 spotkaniach siatkarskiej Ligi Mistrzów, w których zdobył 34 punkty (27 atakiem, 2 blokiem. 5 zagrywką).

Zawodnik przyznaje, że nie tak wyobrażał sobie zakończenie przygody z ZAKSĄ:

Najbardziej żałuję, że nie było nam dane dokończyć tego sezonu. Nie przypuszczałem, że właśnie tak będzie wyglądało, a raczej "nie wyglądało", moje pożegnanie z ZAKSĄ – przyznał Łukasz Wiśniewski, podsumowując intensywne osiem sezonów w Kędzierzynie-Koźlu. - Przez osiem lat spędzonych w tym klubie poznałem wielu fantastycznych ludzi: od zawodników, przez sztab szkoleniowy, pracowników klubu, po mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Ze mną i moją rodziną już do końca życia pozostanie wiele wspaniałych momentów i wspomnień. Chciałbym wszystkim na raz i każdemu z osobna podziękować za tych wyjątkowych osiem lat, wspólną pracę i wkład jaki wnieśliśmy do osiąganych sukcesów. Nie wymienię teraz konkretnych nazwisk, bo nie wystarczyłoby nam czasu i miejsca. Dzięki tym wszystkim ludziom, z którymi tworzyliśmy super drużynę doszedłem do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. #ZAKSAfamily - nigdy o was nie zapomnę i do zobaczenia wkrótce – dodał popularny Wiśnia.

Jak nieoficjalnie wiadomo nowym klubem "Wiśni" ma być Jastrzębski Węgiel. W ZAKSIE ma go z kolei zastąpić reprezentant Polski grający do tej pory w PGE Skrze Bełchatów - Jakub Kochanowski.