Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Znamy termin finału juniorskich MP

03.06.2020 16:19 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Siatkowej podał nowy termin turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorów, w którym o medale powalczą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. "Pomarańczowi" o medale powalczą na początku lipca.

Znamy termin finału juniorskich MP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polski Związek Piłki Siatkowej początkowo zakładał, że ogólnopolskie zmagania wśród juniorów uda się dokończyć pomiędzy 15 sierpnia, a 15 września, jednak poprawiająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz kolejne etapy "odmrażania" sportu przez polski rząd sprawiły, że udało się przyspieszyć turniej, w którym wyłoniony zostanie najlepszy zespół w Polsce.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorów, w którym udział weźmie osiem najlepszych zespołów w kraju rozegrany zostanie w Dębicy. Pierwotnie odbyć się miał w terminie 25-29 marca 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa przełożony został na inny termin.

Ostatecznie organizator rozgrywek podjął decyzję, że batalia o miano najlepszego juniorskiego zespołu w Polsce odbędzie się w dniach 1-5 lipca 2020 roku.

Prowadzeni przez trenera Dariusza Luksa jastrzębianie uczący się na co dzień w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla awans do finału zapewnili sobie w Gdańsku, gdzie z kompletem zwycięstw wygrali turniej półfinałowy.

W finałowych zmaganiach oprócz "pomarańczowych" udział wezmą: Trefl Gdańsk, Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, AKS V LO Rzeszów, Hemarpol Norwid Częstochowa, EKS Skra Bełchatów, UMKS MOS Wola Warszawa, AZS UWM Olsztyn.

Zespoły w I fazie turnieju zagrają ze sobą w dwóch czterozespołowych grupach. Na tą chwilę nie jest znany podział na grupy.