Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Jastrzębski Węgiel ma nowego atakującego

09.06.2020 12:30 | 0 komentarzy | rafbl

Marokański atakujący - Mohamed Al Hachdadi został nowym siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik podpisał z Jastrzębskim Węglem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jastrzębski Węgiel ma nowego atakującego
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

29-letni siatkarz do Jastrzębskiego Węgla przychodzi z brazylijskiego EMS Taubate Funvic, w którym występował między innymi z doskonale znanym z występów w kędzierzyńskiej ZAKSIE - Felipe Fontelesem. Z brazylijskim zespołem w sezonie 2018/2019 zdobył Mistrzostwo Brazylii. W ubiegłym sezonie rozgrywki ligi brazylijskiej zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa.

Nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla karierę rozpoczynał w Sporting Club Chabab de Mohammedia, a następnie występował w klubach z Kataru, Finlandii, Turcji, Francji, Włoch czy Korei. To właśnie występując w koreańskim Ansan OK Savings Bank ustanowił swój osobisty rekord zdobytych punktów, zdobywając w jednym meczu 46 "oczek".

O nowym zawodniku "pomarańczowych" w samych superlatywach wypowiada się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla - Luke Reynolds:

„Momo” to taki zawodnik, który z każdym rokiem potrafi sprostać nowym wyzwaniom, w obliczu których przychodzi mu stanąć. To potężnie zbudowany, silny fizyczne gracz i z całą pewnością wniesie tę swoją wielką moc i równie wielką pasję do gry zespołu na pozycji atakującego. Jego motywacja do gry z każdym rokiem rośnie. Nie mam wątpliwości, że wchodząc do Plusligi również będzie głodny rywalizacji i chęci udowodnienia, że potrafi nie tylko grać, ale i dominować na tym najwyższym poziomie – uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

W ciepłych słowach o swoim nowym klubie wypowiada się Al Hachdadi:

Najważniejszym powodem, dla którego zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu było to, że po prostu chciałem trafić do takiego wspaniałego i wielkiego klubu oraz móc rywalizować z największymi klubami na świecie – mówi Marokańczyk, który oficjalnie będzie pierwszym siatkarzem z Afryki, który trafia do PlusLigi. - Chętnie zostanę najlepszym ambasadorem Afryki w polskiej lidze – deklaruje Al Hachdadi.

Al Hachdadi, którego zadaniem będzie zastąpienie w zespole "pomarańczowych" dwukrotnego Mistrza Świata - Dawida Konarskiego jest kolejnym zawodnikiem, który dołączył do zespołu z Jastrzębia-Zdroju. Wcześniej, dwuletnią umowę podpisał Rafał Szymura. W klubie pozostało także sześciu zawodników, którzy występowali w Jastrzębskim Węglu w poprzednim sezonie: Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Jurij Gladyr, Michał Szalacha i Tomasz Fornal.