Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowa libero w gliwickim AZS-ie

Karolina Szmigielska została nową zawodniczką gliwickiego AZS-u. Do prowadzonego przez Wojciecha Czaplę zespołu dołączyła z rywalizującego na pierwszoligowych parkietach z Akademiczkami zespołu z Krosna.

Nowa libero w gliwickim AZS-ie
fot. DeGie Sport

24-letnia libero siatkarskiego rzemiosła uczyła się w swoim rodzinnym mieście - Łodzi. Jest wychowanką KS Dziewiątka Łódź, gdzie rozpoczynała siatkarską karierę. Następnie przeniosła sie do Warszawy, gdzie przez cztery sezony grała w warszawskich zespołach: Sparcie, Mazovii i AZS-ie AWF, skąd ostatnim czasie do Gliwic przeniosła się nowa rozgrywająca Akademiczek - Aleksandra Muda (więcej tutaj).

Ostatni sezon Karolina Szmigielska spędziła w występującym w I Lidze Kobiet zespole Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass, z którym w przedwcześnie zakończonym z powodu pandemii sezonie zajęła w ligowej tabeli 11. miejsce.

Szmigielska jest trzecią zawodniczką, która dołączyła do AZS-u. Wcześniej kontrakty podpisały wspominana Muda oraz Aneta Wilczek. Jak wcześniej informowaliśmy w składzie pozostało sześć zawodniczek, które gliwicki zespół reprezentowały w poprzednim sezonie : Agata Skiba, Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Elko, Sylwia Pelc, Valeriia Nudha i Julia Wałek. O kolejnych transferach AZS-u informować będziemy wkrótce.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].