Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Wychowanek dołącza do Jastrzębskiego Węgla

12.06.2020 16:11 | 0 komentarzy | rafbl

Wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla - Patryk Cichosz-Dzyga został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Środkowy podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Wychowanek dołącza do Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

19-latek do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla trafił w wieku 12 lat. Przez wszystkie lata z powodzeniem reprezentował klub we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Patryk Cichosz- Dzyga ma na koncie cztery medale młodzieżowych Mistrzostw Polski. Oprócz gry w zespołach młodzieżowych Akademię Talentów reprezentował także na poziomie rozgrywek II Ligi. Nowy siatkarz "pomarańczowych" nie ukrywa, że podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem to spełnienie marzeń:

Wiadomo, że jeśli jest się w Akademii i ma się możliwość podpatrywania jednej z najlepszych drużyn w Europie, to największym marzeniem jest móc zasilić w przyszłości tę drużynę, trenować z jednymi z najlepszych zawodników na świecie i rywalizować na boisku z topowymi zespołami. Bez wątpienia jest to ogromne wydarzenie dla zawodnika w tak młodym wieku jak ja. Dlatego jest to dla mnie największe wyróżnienie, jakie mogłem otrzymać – podkreśla z dumą Patryk Cichosz-Dzyga.

Absolwent Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który jest kolejnym zawodnikiem mającym po ukończeniu szkoły  możliwość podpisania kontraktu z klubem miał już okazję trenować z pierwszym zespołem w ubiegłym roku. Uczestniczył on w przedsezonowych przygotowaniach pod nieobecność zawodników przebywających na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Cichosz-Dzyga podpisał z klubem trzyletnią umowę. Młody zawodnik ma za sobą także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-17, U-18 i U-19. O nowym środkowym "pomarańczowych" bardzo ciepło wypowiada się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla - Luke Reynolds:

Patryk spędził z nami trochę czasu już w zeszłym roku w okresie przygotowawczym i pokazał, że drzemie w nim potencjał. Z pewnością jest graczem, który chce dać z siebie maksimum i zrobić wszystko, by pomóc sobie w dalszym podnoszeniu swoich umiejętności. To naprawdę będzie świetny rok dla jego rozwoju i dla nauki, którą będzie mógł pobierać od doświadczonych zawodników, jakich mamy w zespole - uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Mierzący 210 cm wzrostu o miejsce w składzie rywalizować będzie z Jurijem Gladyrem i Michałem Szalachą, którzy przedłużyli kontrakty z klubem. Oprócz wspomnianych zawodników barwy Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2020/2021 reprezentować będą: Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Tomasz Fornal, Rafał Szymura i Mohamed Al Hachdadi. O kolejnych transferach jastrzębian informować będziemy wkrótce.