Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Korneliusz Banach przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Drugi libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Korneliusz Banach przedłużył kontrakt z klubem. Nadchodzący sezon będzie dla niego piątym sezonem w klubie z Opolszczyzny.

Korneliusz Banach przedłużył kontrakt z ZAKSĄ
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla 26 letni libero ZAKSĘ reprezentuje od 2011 roku. Cztery pierwsze sezony spędził w zespole występującym w Młodej Lidze, później trafił do pierwszego zespołu, gdzie u boku Pawła Zatorskiego doskonali swoje umiejętności. Przed sezonem 2018/2019 opuścił ZAKSĘ i przez rok ogrywał się w zaprzyjaźnionym z ZAKSĄ klubem ze Strzelec Opolskich. Po roku wrócił jednak do klubu z Kędzierzyna-Koźla.

Korneliusz Banach z barwach ZAKSY odnosił liczne sukcesy. Ma na koncie dwa tytuły mistrza (2016, 2017) i jeden wicemistrza (2018) Polski, Puchar Polski (2017) i Superpuchar Polski (2019). Jak podkreśla zawodnik, gra w ZAKSIE to spełnienie jego marzeń:

Zdecydowałem się zostać w ZAKSIE, ponieważ czuję się tutaj jak w domu. Zawsze moim marzeniem było reprezentowanie tego klubu i cieszę się, że mogę je spełniać. Klub jest świetnie zorganizowany, nigdy niczego tutaj nie brakuje co pozwala skupić się tylko na siatkówce – podkreśla Korneliusz Banach. Kluczową sprawą również jest ciągły rozwój pod okiem świetnego trenera i sztabu szkoleniowego. Oczywiście atmosfera w drużynie jest znakomita, mamy ze sobą bardzo dobry kontakt, dzięki czemu ciężka praca, jaką wykonujemy, staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Mam nadzieje, że w nadchodzącym sezonie będziemy walczyć o najwyższe cele i dawać wiele radości naszym kibicom – przyznaje libero.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].