Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Skoro nie wychodzi u siebie... to czas na wygraną w Głogowie [ZAPOWIEDŹ]

15.06.2020 17:53 | 1 komentarz | kozz

Od czasu powrotu do ligowej rywalizacji w rozgrywkach Fortuna I Ligi, GKS Jastrzębie poniósł dwie porażki na swoim stadionie i wygrał jeden raz na wyjeździe w Opolu. We wtorek podopieczni trenera Jarosława Skrobacza będą mieli możliwość ponownie wygrać w delegacji - tym razem w Głogowie. 

Skoro nie wychodzi u siebie... to czas na wygraną w Głogowie [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ligowa rzeczywistość coraz bardziej przyspiesza. Piłkarze odrabiają zaległe terminy, które powstały po przerwie spowodowanej odwołaniem meczów ze względu na pandemię. 

Już we wtorek jastrzębianie rozegrają kolejny mecz. O godzinie 16:00 w Głogowie zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie. Rywal GKS-u jest w teorii słabszy, bo w tabeli plasuje się dziewięć lokat niżej, ale różnica pomiędzy drużynami to także jednocześnie tylko siedem punktów. GKS Jastrzębie mimo dwóch porażek w czerwcowych meczach wciąż utrzymuje bardzo dobrą piątą lokatę. Głogowianie natomiast zdobyli po przerwie jeden punkt więcej. Najpierw bezbramkowo zremisowali ze Stomilem Olsztyn, następnie wygrali 1:0 z GKS-em Bełchatów, a ostatnio przegrali 0:2 z Radomiakiem Radom kończąc mecz w "10". Dla przypomnienia GKS przegrał 1:2 z Wartą Poznań i 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, a wygrał 2:1 z Odrą Opole. 

GKS musi zdobyć kolejne punkty na boisku rywala, jeśli myśli o utrzymaniu w najlepszej szóstce (miejsca 3-6 dają baraż o awans do Ekstraklasy). Rywale czyhają tuż za plecami podpopiecznych trenera Skrobacza i wykorzystają każde kolejne potknięcie GKS-u. Miedź Legnica traci ledwie jeden punkt, a Sandecja Nowy Sącz i Olimpia Grudziądz dwa oczka. Z kolei następnych czterech rywali ma tylko cztery punkty straty do jastrzębian.

Trzeba wygrać i nie patrzeć za siebie, aby utrzymać piątą lokatę. Zwłaszcza, że w weekend GKS rozegra kolejny mecz u siebie w którym przeciwnikiem będzie będące za plecami Zagłębie Sosnowiec.

Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie, 16.06., wtorek (godz. 16:00).