Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PZPS pomoże siatkarskim klubom

Polski Związek Piłki Siatkowej, który jest organizatorem rozgrywek I i II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klubów podjął decyzję o wsparciu finansowym dla klubów obniżając koszty udziału w rozgrywkach.

PZPS pomoże siatkarskim klubom

Pandemia koronawirusa, która storpedowała świat sportu sprawiła, że finansowanie klubów sportowych przez samorządy i sponsorów uległo znacznemu obniżeniu. Wiele klubów z uwagi na sytuację ekonomiczną by przetrwać zmuszonych jest ograniczyć wydatki do niezbędnego minimum. Nie inaczej sytuacja wygląda w klubach siatkarskich. Naprzeciw występującym na szczeblu centralnym w rozgrywkach I i II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn postanowiła w tych trudnych czasach wyjść siatkarska centrala.

Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzje dotyczące opłat licencyjnych dla klubów uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu centralnym, które obniżone zostaną od 25 do nawet 50%. Zarząd PZPS ustalił także, że I rundzie fazy zasadniczej rozgrywek I i II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn koszty delegacji sędziowskich prowadzących spotkania sędziego I i II pokryje siatkarska centrala. Trzecią z decyzji jest podtrzymanie decyzji dotyczącej opłacania sędziów głównych i kwalifikatorów na meczach II Ligi Kobiet i II Ligi Mężczyzn przez PZPS.

Podjęte decyzje oznaczają dla uczestniczących w rozgrywkach klubów oszczędności na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, co w czasie kryzysu okazać się może kluczowe w momencie decyzji o starcie w rozgrywkach i budowania składów.

Chcemy razem tworzyć naszą dyscyplinę, zapewnić optymalne warunki rywalizacji na wysokim poziomie sportowym i pomóc w tym trudnym czasie naszym klubom. Przeciwko COVID-19 i zawsze, jesteśmy jedną drużyną – powiedział Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W rozgrywkach na szczeblu centralnym organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej nasz region reprezentować będą trzy kluby. Siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej występować będą w I Lidze Kobiet, natomiast TS Volley Rybnik i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zagrają w II Lidze Mężczyzn.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].