Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wilki Wilcza w patowej sytuacji. Gra w IV lidze mocno zagrożona

Śląski Związek Piłki Nożnej poinformował o wycofaniu się z rozgrywek IV ligi trzech zespołów - są to Beskid Skoczów, Slavia Ruda Śląska i Polonia Poraj. Podał także informację o niepewnym udziale w rozgrywkach IV ligi drużyny Wilków Wilcza. Skontaktowaliśmy się z prezesem klubu Ryszardem Stawiarzem, aby wyjaśnić sytuację.

Wilki Wilcza w patowej sytuacji. Gra w IV lidze mocno zagrożona

Okazuje się, że Wilki Wilcza jak mówi prezes są w patowej sytuacji. - Pod koniec zeszłego roku rozpoczęła się rozbudowa i termomodernizacja budynku klubowego. Z początkiem nastania pandemii koronawirusa firma remontująca stanęła z pracami, a więc my zostaliśmy bez zaplecza i nie będziemy w stanie pod koniec lipca kiedy mają ruszyć rozgrywki korzystać z budynku klubowego. Pobliska szkoła nas nie przyjmie ze względu na koronawirusa, z tego samego powodu gmina nie postawi nam drogich kontenerów, bo pieniądze w dobie pandemii są potrzebne na ważniejsze rzeczy. Możliwość gry na innym boisku też odpada, bo kto nas przyjmie? Kto weźmie na siebie odpowiedzialność przyjęcia innej drużyny na swój obiekt w trakcie trwania pandemii? - powiedział nam prezes LKS Wilki Wilcza, Ryszard Stawiarz.

Wilki prawdopodobnie o ile przystąpią do rozgrywek to w niższej lidze, gdzie są mniejsze wymogi licencyjne. - Nie mamy pieniędzy, żeby płacić kary za niespełnienie wymogów licencyjnych. Byłem w Śląskim Związku Piłki Nożnej i przedstawiłem jaka jest sytuacja w naszym klubie - stwierdził prezes Stawiarz.

Dodać należy również to, że Wilki Wilcza w 15 meczach rozegranych w rundzie jesiennej zdobyły tylko 8 punktów i zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Przy normalnym dokończeniu sezonu oznaczałoby to spadek do klasy okręgowej. Przyjęto jednak, że sezon 2019/20 został zakończony awansami, ale bez spadków, stąd też Wilki pozostały w gronie czwartoligowców.

Sezon w IV lidze ma rozpocząć się 25 lipca 2020 r. w przyjęciu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Na ten moment nie wiemy jednak w jakim składzie czwartoligowcy rozpoczną sezon i czy w ogóle go uda się zacząć, bo pandemia nie ustępuje. Wycofanie się kolejnych klubów może przynieść wymuszoną reorganizację w IV lidze której nie możemy doczekać się od wielu lat - czyli powstanie jednej grupy. - Nie mogliśmy się dogadać przez powiedzmy 20 lat, żeby zrobić jedną grupę i zawsze na końcu sezonu jeden klub jest bardzo niezadowolony. Dlatego już teraz poddaję pod dyskusję temat reorganizacji IV ligi, tak żeby była jedna grupa, a zwycięzca ligowej rywalizacji bezpośrednio awansował do III ligi - powiedział prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula.

W grupie II, śląskiej IV ligi nasz region na ten moment reprezentuje sześć zespołów w tym jeden - Wilki Wilcza - jest pod znakiem zapytania. Pozostałe zespoły raczej pewne udziału to: Unia Książenice, Odra Wodzisław Śląski, Decor Bełk, Odra Centrum Wodzisław Śląski i Unia Turza Śląska. Dlaczego raczej pewne udziału? Bo w dzisiejszych pandemicznych czasach nic nie jest pewnego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].