środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Reprezentant Francji przyjmującym Jastrzębskiego Węgla

20.06.2020 15:56 | 0 komentarzy | rafbl

Yacine Louati został nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla. Umowa reprezentanta Francji z klubem obowiązywać będzie przez rok z możliwością przedłużenia o kolejny.

Reprezentant Francji przyjmującym Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Tourcoing 28-letni przyjmujący większość kariery spędził we Francji, gdzie występował kolejno w Centre National de Volley-Ball, Tourcoing LM, Montpellier UC Spacer's de Toulouse, Chaumont Volley-Ball 52. W między czasie Yacine Louati zaliczył roczny epizod w lidze belgijskiego, gdzie grałw zespole Prefaxis Menen. Ostatnie dwa sezony spędził we Włoszech, gdzie reprezentował barwy Kioene Padova i Vero Volley Monza, gdzie występował w składzie z reprezentantem Polski - Bartoszem Kurkiem.

Nowy przyjmujący nie ukrywa, że gra w Jastrzębskim Węglu, będzie możliwością zmierzenia się z wyzwaniem jakie przed sobą postawił oraz pozwoli mu w pełni przygotować się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich:

Przez ostatnie dwa lata występowałem w lidze włoskiej. To było naprawdę cenne doświadczenie. Ale szukałem dla siebie nowego wyzwania. Jastrzębski Węgiel to wspaniały klub, a PlusLiga to jedne z najlepszych rozgrywek na świecie. To połączenie idealnie wpisywało się w to moje wyzwanie. W przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie, a gdzie można się do nich lepiej przygotować, jeśli nie w takim miejscu, jakie teraz wybrałem do gry – mówi Yacine Louati, który prywatnie jest miłośnikiem muzyki. Przez 12 lat uczył gry na trąbce, zaś przez osiem – gry na fortepianie, kończąc szkoły muzyczne w Tourcoing oraz Montpellier.

Francuskiego zawodnika chwali trener "pomarańczowych" - Luke Reynolds:

Jednym z głównych powodów, dzięki któremu Francja zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, był fakt, że Yacine Louati stanął na wysokości zadania w kluczowych momentach styczniowego turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. W minionym sezonie ligowym Louati kontynuował swój siatkarski rozwój w barwach klubu z Monzy, gdzie wnosił do zespołu szeroką gamę swoich umiejętności. Nie mam wątpliwości, że Yacine oczaruje fanów w PlusLidze i pokaże, dlaczego jest przyszłością francuskiej siatkówki i przyszłym olimpijczykiem – uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Yacine Louati to kolejny zawodnik, który dołącza do "pomarańczowych" przed przed sezonem 2020/2021. Dotychczas nowymi zawodnikami Jastrzębskiego Węgla zostali: Rafał Szymura, Mohamed Al Hachdadi, Patryk Cichosz-Dzyga i Michał Gierżot. Wcześniej kontrakty przedłużyli natomiast: Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Jurij Gladyr i Michał Szalacha. Ważną umowę miał natomiast reprezentacyjny przyjmujący - Tomasz Fornal. O kolejnych transferach jastrzębskiego klubu informować będziemy wkrótce.