środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Bartłomiej Kluth nowym atakującym ZAKSY

24.06.2020 14:03 | 0 komentarzy | rafbl

Rekordzista Plus Ligi pod względem ilości zdobytych punktów w jednym meczu - Bartłomiej Kluth został nowym atakującym Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Bartłomiej Kluth nowym atakującym ZAKSY
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mierzący aż 210 cm wzrostu 27-letni atakujący do prowadzonego przez Nikolę Grbicia zespołu dołącza z włoskiej Calzedonii Werona, z którą w momencie przerwania rozgrywek włoskiej ekstraklasy zajmował w ligowej tabeli 8. miejsce. Bartłomiej Kluth w przeszłości występował już w Plus Lidze - dwa sezony bronił barw Espadonu Szczecin. Ponadto występował on w Kęczaninie Kęty, Ślepsku Suwałki czy izraelskim Hapoelu Jo`aw Kefar Sawa z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Jak podkreśla zawodnik nad ofertą zaoferowaną przez ZAKSĘ nie zastanawiał się długo:

Chyba nikomu nie trzeba mówić jakim klubem jest ZAKSA, dlatego też kiedy tylko otrzymałem tę ofertę nie trzeba było mnie przekonywać. Muszę przyznać, że rozmowy trwały praktycznie jeden dzień i po tym czasie doszliśmy do porozumienia, ustalając wszystkie szczegóły - mówi Bartłomiej Kluth.

Nowy atakujący ZAKSY jest rekordzistą Plus Ligi pod względem ilości zdobytych punktów w jednym meczu. Występując w klubie ze Szczecina w spotkaniu z Treflem Gdańsk zdobył on aż 40 punktów.

Kluth jest trzecim zawodnikiem który dołącza do ZAKSY w trwającym okienku transferowym. Wcześniej do klubu dołączyli Rafał Prokopczuk i Mateusz Zawalski. Kontrakty z klubem przedłużyli natomiast Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik, David Smith i Korneliusz Banach. Ważną umowę ma także Filip Grygiel. Nazwiska pozostałych zawodników, którzy reprezentować będą Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie są znane. O ruchach transferowych Opolskiego klubu informować będziemy wkrótce.