Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Na przełamanie u siebie czas najwyższy [ZAPOWIEDŹ]

25.06.2020 18:18 | 0 komentarzy | rafbl

Myślący o zajęciu miejsca w strefie barażowej uprawniającej do walki o awans do PKO Ekstaklasy piłkarze GKS-u Jastrzębie w jutrzejszym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzą się na własnym stadionie z przedostatnią w tabeli Chojniczanką Chojnice.

Na przełamanie u siebie czas najwyższy [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzeniu przez Jarosława Skrobacza jastrzębianie źle wznowili zawieszone przez pandemię koronawirusa rozgrywki Fortuna 1 Ligi i w pięciu rozegranych spotkaniach zdobyli zaledwie cztery "oczka". Świetnie radzący sobie dotychczas na własnym stadionie piłkarze GKS-u w trzech ostatnich meczach "u siebie" zanotowali trzy porażki i w konsekwencji wypadli z czołowej szóstki ligowej tabeli uprawniającej do gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy. W ostatnim ligowym meczu, który jastrzębianie rozegrali w sobotę lepsze okazało się Zagłębie Sosnowiec, które wygrało w Jastrzębiu-Zdroju 3:1.

Chojniczanka, która od pewnego czasu wszystkie ligowe spotkania rozgrywa na wyjeździe w pięciu rozegranych po wznowieniu rozgrywek meczach także zdobyła cztery punkty i podobnie jak jastrzębianie zanotowała w tym czasie zwycięstwo, remis i trzy porażki. Sytuacja w ligowej tabeli dla rywali GKS-u jest bardzo niekorzystna, bowiem zajmują oni przedostatnie - 17. miejsce tracąc do bezpiecznej pozycji aż osiem "oczek". Oznacza to, że chcąc myśleć o utrzymaniu w Fortuna 1 Lidze piłkarze Chojniczanki nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. W ostatnim rozegranym meczu piłkarze z Chojnic przegrali w Radomiu z miejscowym Radomiakiem 3:1.

Jutrzejsze spotkanie wydaje się być zatem dla piłkarzy GKS-u idealną okazją na przełamanie po słabym wznowieniu rozgrywek. Czy jastrzębianie odniosą wreszcie zwycięstwo u siebie i na nowo włączą się do walki o czołową szóstkę ligowej tabeli? O tym przekonamy się jutrzejszego popołudnia. Początek spotkania przy Harcerskiej, które poprowadzi Marek Opaliński z Lubina zaplanowano na godzinę 17:40. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

GKS Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice

piątek, 26 czerwca 2020, godz. 17:40